Ernie Ball Music Man Dustin Kensrue Artist StingRay

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Dustin Kensrue Artist StingRay

Ernie Ball zaprezentował nowy model gitary StingRay należący do serii Artist, sygnowany przez wokalistę i gitarzystę Thrice, Dustina Kensrue.

Music Man Dustin Kensrue Artist StingRay został opracowany z uwzględnieniem wymagań i specyficznego stylu gry muzyka.

Korpus gitary wykonano z lekkiego, afrykańskiego mahoniu i wykończono satynowym lakierem w kolorze Dark Tobacco Burst. W pełni klonowy, przyciemniany gryf o ultra-cienkiej powłoce lakieru poliuretanowego zaopatrzono w 22 wysokie progi medium ze stali nierdzewnej i przykręcono do korpusu 5 śrubami. Miękkie, wygodne wyprofilowanie łączenia zdobi płytka z laserowym logo serii Artist.

Układ elektryczny tworzą specjalnie nawijane przetworniki Ernie Ball Music Man – humbucker przy mostku i singiel przy gryfie, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz zintegrowanymi w jednym, koncentrycznym regulatorze pokrętłami Volume i Tone, które uzupełnia przełącznik bypass omijający układ w trybie stereo, oraz wyjście stereo.

Osprzęt uzupełniają blokowane klucze Schaller M6-IND, mostek tremolo Music Man Modern z giętymi, stalowymi siodełkami vintage, a fabrykę gitara opuszcza w obniżonym stroju D i z założonym kompletem strun 11p-14p-18p-32w-44w-58w (RPS Slinky).

Wiedziałem dokładnie czego chcę od strony brzmieniowej, funkcjonalnej i estetycznej,” mówi Kensrue. „I wiedziałem, że Ernie Ball Music Man może to zrobić. Gitara brzmi lepiej niż każda z gitar, które do tej pory posiadałem, trzyma strój niezależnie od tego jak się z nią obchodzę, a lekko przyciemniony gryf, klasyczny kolor korpusu i matowe wykończenie wyglądają znakomicie. Do tego, wyjście stereo pozwala mi na wybór pickupów z poziomu pedalboardu, dzięki czemu mogę skoncentrować się na śpiewaniu i grze.

 

www.music-man.com
www.musicinfo.pl