Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - kwiecień 2019

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - kwiecień 2019

Music Man zaprezentował kwietniową kolekcję unikalnych modeli Ball Family Reserve, która tym razem składa się z trzech modeli.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w kwietniu 2019 roku to St. Vincent HHH w wersji Turquoise Crush oraz basy StingRay Special 4 H w wykończeniu Hades Black i StingRay 5 HH w opcji Giants Orange Quilt. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

St. Vincent HHH Turquoise Crush

Lekki korpus z mahoniu afrykańskiego oraz główka zostały w tym limitowanym do 87 egzemplarzy modelu wykończone w wersji Turquoise Crush Sparkle, której towarzyszy biały pickguard. Gryf, pokryty bardzo cienką warstwą satynowego lakieru i przykręcany do korpusu pięcioma śrubami, zbudowano z przypiekanego klonu wzorzystego, a podstrunnicę z palisandru. Na pokładzie instrumentu znajdziemy 22 progi, duże perłowe markery, boczne znaczniki pozycji, blokowane klucze Schaller M6-IND z perłowymi główkami i mostek Custom St. Vincent Music Man Modern Tremolo. Na układ elektroniczny składają się trzy customowe mini-humbuckery DiMarzio, pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone. Promień podstrunnicy wynosi 10", a menzura 25,5".

 

StingRay Special 4 H Hades Black

Czterostrunowy bas posiada jesionowy korpus, gryf z przypiekanego klonu wzorzystego oraz palisandrową podstrunnicę z białym, ręcznie kładzionym bindingiem, 22 progami ze stali nierdzewnej, prostokątnymi, perłowymi markerami oraz bocznymi znacznikami pozycji. Korpus został wykończony na czarno (Hades Black) i pokryty błyszczącym lakierem poliestrowym. Bas wyposażono w czarny hardware - lekkie klucze Custom Music Man oraz mostek Vintage Music Man typu top loaded, ze stalową platformą i stalowymi, niklowanymi siodełkami. Instrument uzbrojono w pojedynczego humbuckera z magnesami neodymowymi obsługiwanego przez aktywną elektronikę (18 V) z regulatorem głośności i 3-zakresową korekcją Treble, Middle, Bas. Promień podstrunnicy wynosi 11", a menzura 34". StingRay Special 4 H Hades Black limitowany jest do 81 egzemplarzy.

 

StingRay 5 HH Giants Orange Quilt

StingRay 5 HH w kolekcji BFR to limitowany do 91 egzemplarzy pięciostrunowy bas wyposażony w parę humbuckerów Music Man z magnesami alnico. Jesionowy korpus instrumentu połączono z klonowym, bogato zdobionym topem w wersji bookmatched (blok drewna przecinany jest na pół i rozkładany jak książka) oraz w wykończeniu Giants Orange. Gryf wykonano z przypikanego klonu i przykręcono do korpusu pięcioma śrubami. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 11", ozdobionej białym, ręcznie kładzionym bindingiem, znajdziemy 22 progi, białe, perłowe markery oraz boczne znaczniki pozycji. Na hardware w czarnym kolorze składają się klucze Schaller oraz mostek Music Man Standard z platformą z hartowanej stali i siodełkami ze stali nierdzewnej. Pracę humbuckerów reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz trzypasmowy preamp (9V) z pokrętłami Treble, Middle, Bas i Volume.

 

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl