Nowe przetworniki DiMarzio gitarzystów Polyphia

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
Nowe przetworniki DiMarzio gitarzystów Polyphia

Forma DiMarzio wprowadziła do oferty nowe przetworniki sygnowane przez Tima Hensona i Scotta LePage, czyli gitarzystów formacji Polyphia.

Na targach NAMM 2019 Ibanez zaprezentował sygnowane modele Tima Hensona i Scotta LePage, które zostały wyposażone m.in. w opracowane wspólnie z muzykami przetworniki DiMarzio. Teraz te pickupy dostępne są również osobno w ofercie DiMarzio.

 

 

DiMarzio Notorious

DiMarzio Notorious zostały przygotowane dla Tima Hensona i dostępne są jako mostkowy Notorious Minibucker oraz dwa pickupy single-coil mocowane w pozycji środkowej i przy gryfie.

Punktem wyjścia do budowy przystawek Notorious Neck i Notorious Middle było zamiłowanie Hensona do czystego brzmienia 21 progowych gitar wyposażonych w vintage'owe single. Muzyk Polyphia chciał przenieść podobny sound do swojego sygnowanego 24 progowego Ibaneza, w efekcie czego powstały oparte na magnesach Alnico 5 pickupy single-coil Notorious, które mają zapewnić tę samą dynamikę, jaką cechowały się vintage'owe pierwowzory. Jak zapewnia Tima Henson, szczególną radość daje mu gra w pozycji czwartej przełącznika, kiedy obydwa single pracują jednocześnie: "Lubię w ten sposób grać hendrixowskie riffy". Notorious Neck i Notorious Middle dostępne są z osłonami w czterech wersjach - złotej, czarnej, chromowanej i nieplaterowanej.

Wyposażony w magnesy ceramiczne Notorious Minibucker został, zgodnie z życzeniem Hensona zaprojektowany, aby balansować brzmienie przetworników przy gryfie i środkowego. Cechuje się klarownym i skoncentrowanym charakterem, o który chodziło gitarzyście Polyphia. Choć w jego secie Minibucker został umieszczony przy gryfie, może on być montowany w każdej pozycji. Minibucker posiada trzy wersje kolorystyczne osłony oraz rdzeni - złoto, nikiel i czarny.

 

 

DiMarzio IGNO Bridge

DiMarzio IGNO Bridge to sygnatura Scotta LePage dostępna jedynie w poszerzonej wersji f-spaced i oparta na magnesach Alnico 8 nadających im charakteru przetworników high output. IGNO wykorzystuje opracowaną przez DiMarzio konfigurację podwójnego rezonansu, która przekłada się na ciepłe brzmienie z nie przesadnie wysokim środkowym pasmem oraz zachowanym czystością i separacją między tonami wysokimi a niskimi. IGNO dostępny jest wraz z rdzeniami w trzech wersjach (złoto, nikiel, czarny) oraz w licznych opcjach kolorystycznych - jednolitych i typu zebra - m.in. czarnej, żółtej, niebieskiej, czerwonej, różowej, filetowej, zielonej, złotej i wielu innych.

Przypomnijmy, że w sygnowanym Ibanezie SLM10, mostkowy DiMarzio IGNO uzupełniony jest singlami DiMarzio True Velvet.

 

 

https://www.dimarzio.com