DiMarzio prezentuje nowe przetworniki Johna Petrucci

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
DiMarzio prezentuje nowe przetworniki Johna Petrucci

Firma DiMarzio zaprezentowała najnowsze przetworniki opracowane wspólnie z Johnem Petrucci - Rainmaker Neck i Dreamcatcher Bridge w wersji zarówno sześcio jak i siedmiostrunowej.

Nowe przetworniki przygotowane przez DiMarzio to przeznaczone pod gryf Rainmaker i Rainmaker 7 oraz mostkowe Dreamcatcher i Dreamcatcher 7. Znalazły się one na wyposażeniu tegorocznej odsłony sygnowanego przez Johna Petrucci modelu Ernie Ball Music Man Majesty, a teraz trafiły również osobno do sprzedaży.

John Petrucci nie kryje radości związanej z nowymi przetwornikami. Zostały one wprawdzie zaprojektowane z myślą o gitarze Majesty, ale oczywiście znajdą zastosowanie u wszystkich, którzy cenią sobie charakterystyczne brzmienie gitarzysty Dream Theater. "To najbardziej esencjonalne brzmieniowe potwory, ze wszystkich, które do tej pory wspólnie opracowaliśmy. Rezultat jest wręcz powalający - mówi Petrucci. Od pierwszego momentu, gdy podłączyłem gitarę i zagrałem pierwsze nuty wiedziałem, że udało nam się znaleźć naszego Świętego Grala. Dzięki tym przetwornikom złożoność i piękno, nieodłącznie związane z brzmieniem Majesty, zostaną przeniesione na inne gitary, zapewniając ekspresyjny, intensywny, odważny, kremowy, wspaniały, czysty, niczym nie skrępowany i uzależniająco potężny ton. Grając czuję, jakby gitara dosłownie ożyła i była gotowa, żeby wyskoczyć mi z rąk.

Humbuckery Dreamcatcher Bridge i Dreamcatcher 7 Bridge dociążają brzmienie, ale nie są ultra high outputowe. Pickupy cechują się zwiększoną czułością na atak kostką oraz ogólnym większym zakresem dynamicznym. Ich moc koncentruje się na dolnym paśmie z wycieczkami w stronę wyższych częstotliwości, dzięki czemu brzmienie jest ciepłe i zdefiniowane oraz dobrze przebija się przez miks bez załamywania tonów i zamulania dolnego pasma.

Pracując nad humbuckerami Rainmaker Neck i Rainmaker 7 Neck John Petrucci chciał osiągnąć brzmienie oparte w większym stopniu na bluesie, ale bez konieczności poświęcenia charakterystycznego soundu Dream Theater. Udało się to osiągnąć i Rainmaker zapewnia szersze pasmo korekcji niż w pozostałych modelach pickupów sygnowanych przez Petrucci'ego, z cieplejszą górą, otwartym środkiem i nieco mniejszą mocą wyjściową. Dzięki połączeniu klasycznego i nowoczesnego podejścia do projektowania przetworników udało się uzyskać słodki, przesterowany dźwięk, który można wyczyścić zmniejszając głośność i który pozostaje stabilny i wyrazisty przy zwiększonym gainie.

"Te pickupy są dla mnie prawdziwą inspiracją i nie mogę się już doczekać, kiedy usłyszę ich ryk w studio i każdego wieczoru na scenie" - mówi John Petrucci.

Przetworniki Dreamcatcher i Rainmaker dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych - w tym klasycznym czarnym oraz m.in. kremowym, białym, różowym zielonym czy czerwonym, w wersjach typu zebra oraz z osłonami, m.in. złotą, czarną czy niklowaną, a także z trzema kolorami nabiegunników - czarnym, złotym i niklowym.

https://www.dimarzio.com