DiMarzio Sugar Chakra - nowy przetwornik Phila Collena

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
DiMarzio Sugar Chakra - nowy przetwornik Phila Collena

Firma DiMarzio zaprezentowała nowy przetwornik Sugar Chakra, opracowany wspólnie z gitarzystą Def Leppard, Philem Collenem.

Phil Collen używa przetworników DiMarzio od ponad 40 lat, nic więc dziwnego, że firma zaprezentowała już całkiem pokaźną gamę sygnowanych przez niego pickupów. Najnowszym z nich jest Sugar Chakra. Podstawowym założeniem przy jego projektowaniu było stworzenie pickupa w rozmiarze single coil, który będzie w stanie zapewnić ciężar i atak charakterystyczne dla pełnowymiarowego humbuckera z zachowaniem odpowiedniej czystości brzmienia.

Jak informuje DiMarzio, Sugar Chakra cechuje się grubym, kremowym brzmieniem, z dużą ilością crunchu w środkowym paśmie i gładką górą. Jest on dedykowany do pozycji przy mostku w gitarach solid body i posiada magnesy ceramiczne oraz czteroprzewodowy kabel.

Phil Collen testował Sugar Chakra podczas trasy G3 z Joe Satrianim i Johnem Petrucci: "Są bardzo czyste i precyzyjne, ale jednocześnie mają jaja i ognistą moc. Sprawdzą się doskonale jako nowy pickup w rodzinie DiMarzio."

Sugar Chakra dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, starzona biel, chrom, camo, kremowej, zielonej, miętowej, różowej, czerwonej, białej i żółtej oraz w trzech wersjach nabiegunników sztabkowych - czarnej, złotej i niklowej.

https://www.dimarzio.com

Zdjęcie: Larry DiMarzio