DiMarzio UtoPIA - nowe przetworniki i paski Steve Vaia

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
DiMarzio UtoPIA - nowe przetworniki i paski Steve Vaia

Równolegle z głośną premierą najświeższej sygnatury Steve Vaia - Ibaneza PIA, firma DiMarzio wprowadziła do oferty nowe przetworniki oraz akcesoria UtoPIA.

Ujawniony na targach NAMM 2020 Ibanez PIA wywołał wielkie zainteresowanie w gitarowym świecie. Instrument wyposażony jest fabrycznie w najnowsze, sygnowane przez Vaia przetworniki DiMarzio UtoPIA, które dostępne są już w ofercie tej marki - jako mostkowy i gryfowy humbucker oraz single-coil montowany w pozycji środkowej. Dodatkowo firma przygotowała dopasowane kolorystycznie do przetworników oraz stworzone z myślą o Ibanezie PIA paski UtoPIA, zarówno w wersji standardowej, jak i ClipLock.

Przetworniki

 

DiMarzio UtoPIA przyciągają wzrok unikalnym designem zaprojektowanym przez Michaela Meskera. Wycięte laserowo, złote, barokowo ozdobione, osłony humbuckerów przy mostku i gryfie nawiązują do płatków kwiatów (motywu przewodniego modelu Ibanez PIA) i skrywają ozdobione złotym wzorem przetworniki. Równie bogato wygląda złoty, satynowy singiel montowany w pozycji środkowej i dedykowany do kompletu z humbuckerami, który zdobiony jest tym samym wzorem.

Punktem wyjścia w konstrukcji humbuckerów UtoPIA był model Evolution. Przy ich projektowaniu uwzględniono uwagi Vaia, który potrzebował nieco łagodniejszej, bardziej przyjaznej góry, nieco mniej wyeksponowanego środkowego pasma i bardziej skoncentrowanego dołu. W rezultacie miało się to przełożyć na mniej agresywne, słodsze i łatwiejsze w kontroli brzmienie. Pickupy wykorzystują magnesy ceramiczne i czterożyłowe przewody, a ich rezystencja wynosi 12,95 kOhm (mostek) i 12,68 kOhm (gryf). Humbuckery dostępne są jedynie w nieco powiększonym rozmiarze F-spaced i mogą być montowane w każdej gitarze solid body, przy czym DiMarzio UtoPIA Neck może spełniać również rolę pickupa mostkowego.

DiMarzio UtoPIA Bridge Black

DiMarzio UtoPIA Neck White

DiMarzio UtoPIA Bridge Pink

DiMarzio UtoPIA Bridge i Neck dostępne są w trzech kolorach: BlackWhite Pink - wszystkie ze złotymi nabiegunnikami.

Singiel DiMarzio UtoPIA Middle cechuje się magnesem Alnico 5, dwużyłowym przewodem oraz rezystencją 13,32 kOhm. Dostępny jest w kolorze Satin Gold ze złotymi nabiegunnikami.

Paski

Steve Vai używa pasków DiMarzio ClipLock, które umożliwiają szybkie odpięcie gitary, od ponad 20 lat.

Tak jak pozostałe paski DiMarzio ClipLock, model UtoPia wyposażony jest w klips wykonany z mocnego plastiku, który pozwala na bardzo szybkie i bezwysiłkowe odpięcie gitary i zamianę jednego instrumentu na drugi. Pasek wykonany jest w mikrofibry wysokiej jakości i ozdobiony jest złotym, barokowym motywem liści. Dostępne wersje: Black & Gold (zdjęcie powyżej), White & Gold i Pink & Gold. Pasek ma 5 cm szerokości i oferowany jest w dwóch wersjach długości - Standard (110 - 161 cm) i Extra Short (99 - 144 cm).

Nie zabrakło również pasków UtoPia w opcji standardowej, wykonanych z mikrofibry, wyposażonych w skórzane końcówki i dostępnych w tych samych, trzech kolorach. Paski mają 5 cm szerokości i długość regulowaną między 81 a 144 cm.

Zdjęcia: Larry DiMarzio

https://www.dimarzio.com/