D’Angelico Deluxe Bob Weir SS

Newsy
Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D’Angelico Deluxe Bob Weir SS

Po ponad roku intensywnych prac, firma D’Angelico zaprezentowała najnowszą sygnaturę gitarzysty Grateful Dead, Boba Weira z serii Deluxe SS.

Bob Weir znany jest przede wszystkim jako jeden z założycieli kultowej formacji Grateful Dead, w której grał od powstania w 1965 roku do zakończenia działalności 30 lat później. W 2015 roku wraz z muzykami Grateful Dead oraz Johnem Mayerem powołał do życia grupę Dead & Company.

Efektem współpracy między Weirem a firmą D’Angelico Guitars jest całkowicie nowy model Deluxe Bob Weir SS w wersji semi-hollow z pojedynczym wcięciem i customowym wykończeniem nazwanym Stone. Aby zapewnić dostępność gitary dla jak największej grupy fanów, instrument będzie dostępny w trzech wersjach cenowych - w tym ręcznie podpisanej edycji kolekcjonerskiej - z których każdą cechuje ponadprzeciętna jakość wykonania. "Jakość gitar D’Angelico i poziom umiejętności ich lutników są legendarne" - mówi Bob Weir - "Praca z nimi to wspaniała okazja."

"Po wielu latach życia wypełnionego graniem muzyki, artyści mają wiele pomysłów, w jaki sposób udoskonalić swoje instrumenty. Historia pokazuje, że innowacje tworzą i zmieniają instrumenty, a wraz z nimi zmienia się muzyka. Mam nadzieję, że tak stanie się i tym razem." - mówi gitarzysta.

Korpus D’Angelico Deluxe Bob Weir SS wykonano z klonu płomienistego, a trzyczęściowy gryf z klonu i orzecha (klon/orzech/klon). Gitarę o menzurze 25" ozdobiono 7 warstwowym bindingiem oraz szylkretową płytą maskującą. Za wyjątkowy efekt wizualny instrumentu odpowiada również złoty osprzęt, włącznie z mostkiem Bigsby i puszkami przetworników, hebanowa okleina główki oraz wybrane przez Weira wykończenie Matte Stone, sytuujące się na granicy między głębokim szarym i czarnym kolorem, opisywane jako barwa pośrednia między chmurą dymu, a chmurą deszczową. Na palisandrowej podstrunnicy znalazły się 22 progi oraz markery z macicy perłowej.


Instrument wyposażono w złocony mostek Tune-O-Matic z mechanizmem tremolo Bigsby B-50, połączonym z wałkiem, wokół którego nawinięto struny. Ponadto w klucze Grover Super Rotomatic oraz pręt wzmacniający typu Dual Action wraz z opatrzoną sygnaturą muzyka płytką pręta w kształcie wieżowca (Aluminum Skyscraper).

Gitara posiada nowe, customowe humbuckery Seymour Duncan DA-59, trzypozycyjny przełącznik oraz hebanowe regulatory: 1x Master Volume, 2x Volume i 2x Tone (push/pull).

http://dangelicoguitars.com