D’Angelico Guitars - nowości w serii Premier

Newsy
Pozostałe artykuły marki D’ANGELICO
D’Angelico Guitars - nowości w serii Premier

W związku ze zbliżającymi się targami NAMM 2018 firma D’Angelico Guitars wprowadziła kilka nowości, w tym nowe modele, do najmłodszej serii instrumentów - Premier.

Trzy modele gitar elektrycznych z serii D’Angelico Premier - EXL-1, SS i DC - doczekały się wersji z nowym wykończeniem, Ocean Turquoise, oraz kilkoma nowymi rozwiązaniami. Zamiast dotychczasowych pickupów D'Angelico Humbuckers w błękitnej odsłonie instrumentów zastosowano przetworniki Seymour Duncan Designed. Ponadto modele ozdobiono trzywarstwowym (zamiast jednowarstwowym), białym bindingiem, a do budowy podstrunnicy użyto drewna ovangkol (zamiast palisandru).

D’Angelico Premier EXL-1 z nowym przetwornikiem Seymour Duncan Designed Floating Mini-Humbucker

D’Angelico Premier SS z przetwornikami Seymour Duncan Designed HB-102 (gryf) i HB-101 (mostek)

D’Angelico Premier DC z przetwornikami Seymour Duncan Designed HB-102 (gryf) i HB-101 (mostek)

Do serii Premier dołączył również nowy model - 12 strunowy Premier DC - pierwszy elektryczny instrument o takiej liczbie strun oferowany przez D’Angelico.

D’Angelico Premier DC 12-String posiada korpus semi-hollow z podwójnym wcięciem wykonany z laminatu klonu, klonowy gryf oraz podstrunnicę z drewna ovangkol z 22 progami medium jumbo, prostokątnymi znacznikami pozycji z masy perłowej i markerami bocznymi w kształcie czarnych kropek. Instrument o menzurze 24,75" wyposażono w chromowany mostek Tune-O-Matic ze stopbarem, klucze Rotomatic Stairstep oraz przetworniki Seymour Duncan Designed sterowane oddzielnymi regulatorami głośności i tonów oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

Gitara dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia - Black i Trans Wine. Obydwa z szylkretową płytką ochronną, trzywarstwowym bindingiem, logo z masy perłowej i chromowanym osprzętem.

Do serii Premier dołączył również nowy model akustyczny Niagara oraz nowa wersja modelu Bowery z drewna koa.

D’Angelico Niagara to gitara o korpusie typu mini dreadnought wykonanym z laminatu sapele z jednolitą płytą wierzchnią z mahoniu albo świerku sitkajskiego wzmocnioną ożebrowaniem Scalloped X. Mahoniowy gryf zestawiono w podstrunnicą zbudowaną z drewna sonokeline mającego podobne właściwości do palisandru. Wykonano z niego również mostek.

Gitara posiada biały binding, pojedynczą rozetę ABS, siodełko z kości,20 progów, klucze D'Angelico Mini Tuners oraz przedwzmacniacz D'Angelico z tunerem sterowany pokrętłami EQ, Volume i Tuner. Wersje kolorystyczne to: Natural i Natural Mahogany.

https://dangelicoguitars.com