Fender Joe Bonamassa '59 Twin-Amp

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Joe Bonamassa '59 Twin-Amp

Fender zaprezentował limitowaną edycję wzmacniacza ‘59 Twin-Amp przygotowaną we współpracy z Joe Bonamassą.

Król wzmacniaczy powraca! To jeden z najwspanialszych, jeśli nie najwspanialszy wzmacniacz jakie kiedykolwiek zbudowano,” powiedział Joe Bonamassa.

Fender Joe Bonamassa '59 Twin-Amp to w całości ręcznie budowana replika oryginalnego modelu z 1959 roku, opartego na 80-watowym obwodzie Fender 5F8A. Układ wykorzystuje trzy lampy 12AX7 w preampie oraz cztery 6L6 w końcówce mocy, jak również vintage’owe komponenty, maksymalnie zbliżone do tych z oryginalnej konstrukcji. Na pokładzie znalazły się transformatory wyjściowe Mercury Magnetics napędzające dwa głośniki 12” Celestion JB85.

Combo umieszczone jest w tweedowej, sosnowej obudowie i posiada dwa kanały Bright i Normal z wejściami o różnej czułości high- i low-gain.

1959 Twin-Amp jest jednym z najbardzej poszukiwanych wzmacniaczy przez kolekcjonerów w historii,” mówi Shane Nicholas, Szef Działu Rozwoju Produktu Fendera. „Brzmią niesamowicie w niemal każdym gatunku muzyki, są bardzo rzadkie, i niezwykle poszukiwane przez muzyków i kolekcjonerów. Jesteśmy dumni z naszej wspólnej pracy z Joe Bonamassą nad limitowaną edycją ‘59 Twin-Amp JB, i jest on nie tylko wspaniałym gitarzystą, ale również fanatycznym kolekcjonerem gitar, pamiątek i wzmacniaczy Fendera.”

Ekskluzywne combo dostępne będzie w sprzedaży od 4 kwietnia bezpośrednio na stronie artysty.

www.fender.com
jbonamassa.com