Joe Bonamassa: nowy utwór "Self-Inflicted Wounds"

Newsy
Joe Bonamassa: nowy utwór "Self-Inflicted Wounds"

"Self-Inflicted Wounds" to już piąty utwór z nadchodzącego albumu Joe Bonamassy, który doczekał się teledysku.

Szybkie tempo pracy to dla Joe Bonamassy nic nowego i jeśli gitarzysta będzie publikować nowe obrazy w podobnym tempie poznamy całą zawartość nowego krążka jeszcze przed jego premierą. Przypomnijmy, że album "Redemption" ukaże się 21 września nakładem własnej wytwórni gitarzysty J&R Adventures. Trzynasty album studyjny Bonamassy będzie w całości wypełniony autorskim materiałem gitarzysty i zapowiadany jest jako kontynuacja procesu redefiniowania i przekraczania granic blues-rocka. "Redemption" to kolekcja 12 utworów, które mają odzwierciedlać artystyczne odrodzenie Bonamassy. "Z perspektywy producenta, to bez wątpienia najbardziej ambitny i różnorodny album w karierze Joe" - mówi producent Kevin Shirley.

Na płycie oraz w teledyskach, poza Bonamassą występują Anton Fig (perkusja), Reese Wynans(klawisze), Michael Rhodes (bas), Kenny Greenberg (gitara), Doug Lancio (gitara), Lee Thornburg (trąbka), Paulie Cerra (saksofon) oraz Mahalia Barnes, Juanita Tippins i Jade MacRae (chórki). 

Nowy teledysk, podobnie jak wcześniejsze prezentuje sceny ze studia nagrań.

 

Podczas pracy nad "Redemption" Joe Bonamassa współpracował z muzykami z Nashville, takimi jak Tom Hambridge, James House, Gary Nicholson, Richard Page oraz Dion DiMucci, który pomógł w powstawaniu utworu tytułowego. Ciekawostką jest udział w nagraniach dwóch dodatkowych gitarzystów - Kenny'ego Greenberga i Douga Lancio. “To było bardzo interesujące, ponieważ zaangażowanie dwóch dodatkowych gitarzystów pozwoliło mi na grę na swój sposób." - mówi Bonamassa.

Album będzie wydany w formatach CD, 2LP oraz wersji elektronicznej, a także w limitowanych pakietach dostępnych na stronie gitarzysty: https://shop.jbonamassa.com 

 

 

 

 

Lista utworów:

Evil Mama
King Bee Shakedown
Molly O'
Deep In The Blues Again
Self-Inflicted Wounds
Pick Up The Pieces
The Ghost Of Macon Jones
Just 'Cos You Can Don't Mean You Should
Redemption
I've Got Some Mind Over What Matters
Stronger Now In Broken Places
Love Is A Gamble