Fender Eric Johnson Signature Stratocaster Thinline

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Eric Johnson Signature Stratocaster Thinline

Najnowszym modelem Fendera z serii Artist Signature i pierwszym w 2018 roku, będzie Eric Johnson Signature Stratocaster Thinline, którego premiera już za kilka dni.

Już 20 lutego do oferty Fendera trafi najnowszy model z serii Artist Signature. Tym razem będzie to instrument przygotowany wspólnie z jednym z najbardziej poważanych gitarzystów na świecie, sześciokrotnie nominowanym do nagrody Grammy, Erikiem Johnsonem. W 2015 roku Eric zwrócił się do Fendera z propozycją współpracy nad nowym, lekkim modelem, który będzie cechował się kombinacją brzmienia jego ulubionych gitar semi-hollow oraz jego tradycyjnego Stratocastera. W efekcie, po dwóch latach prac powstał model Eric Johnson Signature Stratocaster Thinline - pierwszy Stratocaster semi-hollow łączący customowe komory rezonansowe z tradycyjnym gryfem i kształtem korpusu Stratocastera.

Korpus semi-hollow, wyposażony w indywidualnie zaprojektowane komory, pokryto lakierem nitrocelulozowym dającym drewnu "oddychać". Trzy przetworniki Stratocaster single-coil, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi Johnsona, przykręcone są do korpusu wykonanego z dwóch kawałków olchy, co jeszcze bardziej poprawia przenoszenie wibracji. Przykręcany, wygodny gryf o profilu ’57 Soft V wykonany jest z klonu wycinanego metodą quartersawn i zwieńczony klonową podstrunnicą o promieniu 12" i 21 progach medium jumbo.

Pozostałe customowe elementy wyposażenia to m.in. tremolo 'vintage style' z pomalowanym na srebrno blokiem mostu i - jak w innych Fenderach Johnsona - bez płytki maskującej komorę sprężyn, cienka główka z vintage'owymi kluczami o różnych wysokościach trzpieni (staggered), pergaminowy pickguard '57-style oraz osłona mostka "ashtray". Fender Eric Johnson Signature Stratocaster Thinline dostępny będzie w dwóch wersjach wykończenia - Vintage White i 2 Color Sunburst.

 

 

https://www.fender.com/