Joe Bonamassa wraca z nowym albumem studyjnym

Newsy
Joe Bonamassa wraca z nowym albumem studyjnym

Nie zwalniający tempa pracy Joe Bonamassa wraca z nowym albumem studyjnym. Krążek zatytułowany "Redemption" trafi do sklepów 21 września nakładem własnej wytwórni gitarzysty J&R Adventures.

Trzynasty album studyjny Joe Bonamassy będzie w całości wypełniony autorskim materiałem gitarzysty i zapowiadany jest jako kontynuacja procesu redefiniowania i przekraczania granic blues-rocka. "Redemption" to kolekcja 12 utworów, które mają odzwierciedlać artystyczne odrodzenie Bonamassy.

Tworząc nowy materiał Joe Bonamassa współpracował z muzykami z Nashville, takimi jak Tom Hambridge, James House, Gary Nicholson, Richard Page oraz Dion DiMucci, który pomógł w powstawaniu utworu tytułowego. Gitarzysta kontynuował również wieloletnią współpracę z producentem Kevinem Shirley'em. "Z perspektywy producenta, to bez wątpienia najbardziej ambitny i różnorodny album w karierze Joe" - mówi Shirley.

Krążek był nagrywany w różnych miejscach, w tym w Blackbird Studios w Nashville, The Cave Australia w Sydney, Studio At The Palms w Las Vegas, Criteria Hit Factory w Miami oraz Addiction Sound Studios w Nashville. W składzie zespołu Bonamassy znaleźli się Anton Fig (perkusja), Michael Rhodes (bas), Reese Wynans (klawisze), Lee Thornburg i Paulie Cerra (róg), Gary Pinto (wokal harmoniczny), Mahalia Barnes, Jade McRae, Juanita Tippins (chórki) oraz Kevin Shirley, który wprowadził dwóch dodatkowych gitarzystów - Kenny'ego Greenberga i Douga Lancio. “To było bardzo interesujące, ponieważ zaangażowanie dwóch dodatkowych gitarzystów pozwoliło mi na grę na swój sposób." - mówi Bonamassa.

Płytę promuje kompozycja tytułowa, do której powstał teledysk.

 

Album będzie wydany w formatach CD, 2LP oraz wersji elektronicznej, a także w limitowanych pakietach dostępnych na stronie gitarzysty: https://shop.jbonamassa.com 

Lista utworów:

Evil Mama
King Bee Shakedown
Molly O'
Deep In The Blues Again
Self-Inflicted Wounds
Pick Up The Pieces
The Ghost Of Macon Jones
Just 'Cos You Can Don't Mean You Should
Redemption
I've Got Some Mind Over What Matters
Stronger Now In Broken Places
Love Is A Gamble