Nowe wersje efektów JHS Emperor, Unicorn i Panther Cub

Newsy
Pozostałe artykuły marki JHS
Nowe wersje efektów JHS Emperor, Unicorn i Panther Cub

Wśród nowości firmy JHS znalazły się nowe wersje efektów gitarowych Emperor V2, Unicorn V2 oraz Panther Cub V2.

JHS Emperor V2

Emperor V2 to nowa wersja w pełni analogowego efektu Chorus/Vibrato z funkcją tap tempo - Emperor V1, który trafił do oferty firmy w 2014 roku.

Emperor V2 to vintage’owy efekt inspirowany unikatowym brzmieniem Arion SCH-1. Ponadto posiada sporo wariantów modulacji - od delikatnych wahnięć, poprzez modulację rotary i intensywne vibrato. Emperor bazuje na układzie Bucket Brigade 3207 i daje ciepłe brzmienie analogowych efektów w stylu lat '80. Dodatkowa regulacja pozwala na bardzo precyzyjne dostrojenie brzmienia Emperora. Zarówno gdy współpracuje z niedużym wzmacniaczem jak i potężnym nagłośnieniem stereo – użytym np. do efektu rotary na dużym koncercie bluesowym…

Efekt posiada regulatory Volume, EQ, Speed i Depth, mini przełącznik pomiędzy efektami chorus i vibrato, wybór kształtu fali (sine, square i triangle), przełącznik bypass (true / buffered bypass) oraz status LED i wyjście stereo. Pasywny regulator barwy dźwięku występujący w pierwotnej wersji Emperora został zastąpiony aktywnym pokrętłem korekcji nachylenia, co powiększa możliwości kształtowania dźwięku. Ponadto Emperor V2 cechuje się mniejszym rozmiarem.

 

JHS Unicorn V2

Takie utwory jak “Breathe” Pink Floyd, słynny “Star Spangled Banner” Jimiego Hendrixa z Woodstock 1969 r., czy “Bridge of Sighs” Robina Trowera na stałe spopularyzowały efekt vibe oparty na działaniu fotokomórki, dzięki czemu stał się on standardem wśród gitarowych kostek. Unicorn to wersja tego efektu opracowana przez JHS. Podobnie jak w oryginalnych konstrukcjach, Jednorożec posiada przełącznik między efektem Uni-Vibe a tradycyjnym vibrato (Dry/Wet), ale to co odróżnia go od innych to fakt, że zaprezentowany w 2015 roku Unicorn V1 był pierwszym w pełni lampowym modulatorem z funkcją tap tempo działającym w oparciu o fotokomórkę. Efekt przekraczał granicę konwencjonalnego brzmienia jedynie przy użyciu czterech regulatorów i jednego mini przełącznika.

Dzięki Unicorn można osiągnąć muzyczne pulsacje charakterystyczne dla lat '60, ale co ważne nie jest to cyfrowa emulacja - jak zapewnia firma - Jednorożec brzmi jak oryginalny, vintage'owy efekt, ponieważ jest tak zbudowany. Dzięki pokrętłom Speed, które kontroluje tempo oraz Ratio odpowiadającemu za wybór podziałów rytmicznych (ćwierćnuty, ósemki z kropką, ósemki i triole), a także możliwości kontroli efektu za pomocą pedału ekspresji, Unicorn jest jednym z najbardziej wszechstronnych efektów vibe. Unicorn V2 posiada niezmienione wszystkie wcześniejsze funkcje, ale zamknięte w obudowie mniejszej o połowę.

 

JHS Panther Cub V2

Pierwsza wersja analogowego delaya Panther firmy JHS pojawiła się na rynku w 2011 roku. Efekt był później zmniejszany i unowocześniany - w edycjach Panther Cub V1 i Panther Cub V1.5. Nowy Panther Cub V2 jest jeszcze mniejszy, posiada pełny efekt Wet Mix, regulator Volume oraz aktywne pokrętło korekcji nachylenia.

Brzmienie Panther Cub V2 opiera się na ciemnych, ciągnących się powtórzeniach pożądanych przez miłośników delaya - efekt dysponuje 1000 ms opóźnienia (pełną sekundą). Oparta na czterech układach 3205 Bucket Brigade Delay Pantera jest jednym z najbardziej intrygujących konstrukcji marki JHS. Nie codziennie spotyka się w pełni analogowy delay z opcją tap tempo i szeroką sekcją kontroli rytmu: ćwierćnuty, ósemki z kropką, ósemki i triole. Możliwości edycji w Panther Cub są jeszcze szersze niż sugeruje obudowa. Po podłączeniu pedału ekspresji, parametry można regulować w czasie rzeczywistym. Ponadto, funkcję tap tempo można kontrolować zewnętrznie, a efekt połączyć z innymi efektami modulacji czasowej w trybie slave.

 

Efekty będą dostępne w połowie kwietnia w sugerowanej cenie 1160 PLN (Emperor i Unicorn) oraz 1770 (Panther Cub).

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de