JHS Mini Foot Fuzz V2 i Tidewater Tremolo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JHS
JHS Mini Foot Fuzz V2 i Tidewater Tremolo

JHS przedstawia dwie nowe kostki w formacie mini: Mini Foot Fuzz V2 i Tidewater Tremolo.

JHS Mini Foot Fuzz V2

Od lekko nasyconego low gainu, po fuzz z ciągnącym się sutainem. JHS Mini Foot Fuzz V2 to urządzenie o szerokich możliwościach idealne do wielu zastosowań. Kontrola efektu Mini Foot Fuzz V2 została uproszczona do granic możliwości. Na wyposażeniu znajdziemy pokrętło Volume oraz Fuzz, a także przełącznik zmiany ustawienia pomiędzy high i low gain. Podkręcając Volume a zmniejszając Fuzz, otrzymamy vintage'owo brzmiący efekt fuzz. Natomiast, zwiększając zakres fuzz, usłyszymy unikalne brzmienia, które przydadzą się do mocniejszych riffów czy solówek.

Zmiana ustawienia przełącznika w kierunku low gain fuzz (-), to finalny efekt brzmienia niczym z popsutego głośnika. Tryb (+), to z kolei nowoczesne, high-gainowe brzmienie fuzz, które dosłownie „wysadza w powietrze”. JHS Mini Foot Fuzz V2 jest bardzo wszechstronnym fuzzem, a jego mała obudowa pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pedalboardzie. Zasilanie dostarczane jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

 

 

JHS Tidewater Tremolo

Tidewater to odtworzenie popularnego efektu tremolo, który znajdował się w starych wzmacniaczach Blackface oraz Vox. Urządzenie to bardzo ciepło brzmiący efekt o specjalnym charakterze, który normalnie uzyskalibyśmy tylko w vintage'owym wzmacniaczu. Dzięki prostej obsłudze pokrętłami Volume, Mix oraz Speed, urządzenie jest bardzo praktyczne i przyjazne każdemu muzykowi. Tidewater Tremolo to także mała obudowa, która pozwala zaoszczędzić miejsce w pedalboardzie.

Kiedy pokrętło Mix skręcone jest w dół, Tidewater Tremolo może być używany jako ocieplający brzmienie preamp booster. Dioda LED obok pokrętła speed wskazuje prędkość tremolo; obecna jest też dioda LED statusu pracy urządzenia. Co więcej, wewnątrz efektu znajdują się trzy mikroprzełączniki, którymi możemy dostroić dodatkowo zakres prędkości efektu. Zasilanie dostarczane jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego. 

 

 

Obydwa efekty będą dostępny od 8 grudnia w cenie ok 690 PLN.

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de