JHS Bonsai 9-Way Screamer

Newsy
Pozostałe artykuły marki JHS
JHS Bonsai 9-Way Screamer

Nowa kostka firmy JHS - Bonsai 9-Way Screamer to hołd wobec najlepszego efektu wszech czasów: Tube Screamera.

W późnych latach '70 efekt overdrive osiągnął doskonałość, kiedy japońscy inżynierowie opracowali brzmienie, które stało się sercem i duszą wielu nagrań oraz soundu zastępów gitarzystów. Tysiące gitarzystów z każdego gatunku, wśród nich m.in. The Edge, Buddy Guy, Kirk Hammett, John Mayer, Stevie Ray Vaughan czy Carlos Santana, sięgnęło po legendarną, zieloną kostkę. Gdyby na pokładzie sondy Voyager 3 miał znaleźć się jeden pedał odpowiedzialny za prezentację całego uniwersum przesterowanego brzmienia, z pewnością byłby to Tube Screamer - prawdopodobnie najlepiej sprzedający się efekt w historii. Nic dziwnego, że konstruktorzy firmy JHS postanowili oddać mu hołd.

Inspirując się wypuszczonym w 2015 roku efektem Muffuletta, załoga JHS’a wyposażyło Bonsai w prosty, obrotowy przełącznik między dziewięcioma klasycznymi, vintage’owymi, rzadkimi lub trudnymi do znalezienia wariacjami na temat Screamera. Praca nad tym efektem stała się dla pracowników firmy czymś w rodzaju wykopalisk archeologicznych, podczas których inżynierowie zanurzyli się głęboko w historii tego obwodu sprawdzając dziesiątki wersji, wariacji i replik. Na końcu założyciel JHS, Josh Scott wybierał dziewięć ulubionych, które następnie zostały pieczołowicie odtworzone w Bonsai.

To był najtrudniejszy moment pracy, ponieważ wiele z tych efektów liczyło sobie kilka dekad i umieszczone w nich obwody były w stanie odbiegającym od pierwotnych założeń. Każdy stompbox został odtworzony z użyciem analizera Audio Precision i innych metod, które pozwoliły na ich precyzyjne odwzorowanie. Jak zapewnia firma, Bonsai nie jest jedynie emulacją i zwykłym "pudełkiem z trybami" to dokładna replika dziewięciu urządzeń w jednej kostce, w tym - uwaga! - kultowej polskiej konstrukcji Exar OD-1.

Na pokładzie JHS Bonsai 9-Way Screamera znalazły się tryby oparte na następujących 9 efektach:

BOSS OD-1 (1977 r.)
Ibanez TS-808 (1979 r.)
Ibanez TS-9 (1982 r.)
Ibanez Metal Screamer, Power lub L Series (1985 r.)
Ibanez TS-10 (1986 r.)
Exar OD-1 (1989 r.)
Ibanez TS-7 (+mode) (1999 r.)
Ibanez TS-808 Keeley Mod (2002 r.)
Ibanez TS-9 JHS Strong Mod (2008 r.)

Sugerowana cena detaliczna efektu JHS Bonsai 9-Way Screamer wynosi 1315 PLN

 

 

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de