Nowości JHS na targach NAMM Show 2019

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JHS
Nowości JHS na targach NAMM Show 2019

Podczas trwających właśnie targów NAMM Show w Anaheim, firma JHS zaprezentował 5 nowych efektów.

JHS The Clover

JHS The Clover to preamp/booster dla gitary elektrycznej, akustycznej, czy basu oparty na układzie 1984 Boss FA-1 FET preamp. Efekt wyróżnia się prostym, 3-pasmowym EQ, które efektywnie dostraja nasze brzmienie. The Clover to niezastąpione urządzenie dla każdego typu wzmacniacza, a także idealny preamp oraz booster dla efektów overdrive, popychający sygnał w stronę naturalnie brzmiącego przesteru. Poza możliwością korekcji parametrów Bass, Middle i Treble, Clover posiada 3-funkcyjny przełącznik obrotowy (No EQ, No Mids, Full EQ). JHS The Clover posiada też dodatkowy port XLR output z przełącznikiem ground lift.

Urządzenie pozwala na dopalenie brzmienia małego komba, tak aby brzmiało jak rasowy wzmacniacz z dźwięcznym przesterem. Gitary z przystawkami single-coil dostają więcej głębi i dynamiki. Natomiast instrumenty wyposażone w humbuckery uzyskują więcej przejrzystości oraz charakteru. JHS Clover sprawdzi się również z gitarą akustyczną oraz basową.

Cena JHS The Clover wynosi ok 1007 PLN.

JHS Whitey Tighty

JHS Whitey Tighty to kompresor FET w oszczędzającej miejsce na pedalboardzie, małej obudowie, oraz 3 pokrętłami: Volume, Compression oraz Blend. Pokrętło Volume dostraja głośność do poziomu Unity Gain lub wyższego, aby zrekompensować utracony poziom sygnału przy kompresji. Pokrętło Comp to kontrola poziomu nasilenia kompresji, z subtelną i łagodną kompresją, która idealnie nadaje się do country, bluesa, popu oraz rocka. Kontrola Blend pozwala na połączenie sygnału nieprzetworzonego z sygnałem skompresowanym, tak aby odpowiednio ustawić brzmienie. Dzięki temu zachowujemy oryginalny sygnał studyjnej jakości.

Cena JHS Whitey Tighty wynosi 690 PLN.

JHS Switchback

JHS Switchback to bardzo użyteczne narzędzie na scenę i do studia, które posiada wejście i wyjście, dwie niezależne pętle efektów (send/return), a także przełączanie A/B, i które może być sterowane za pomocą opcjonalnego przełącznika JHS Red Remote. Switchback to w 100% true bypass, kiedy nie pracuje, nie wpływa w żadnym stopniu na sygnał. Urządzenie ma wiele ciekawych zastosowań:

1. A/B True Bypass Looper - Podłącz efekt, lub łańcuch efektów do pierwszej pętli oraz kolejny efekt, lub łańcuch efektów do kolejnej pętli. Przełącznik JHS Switchback (lub opcjonalny Red Remote) pozwala na przełączanie między pętlami.

2. Simple True Bypass Looper - Podłącz efekt lub łańcuch efektów. Przełącznik (opcjonalnie Red Remote) będzie działa jako aktywacja bypass lub uaktywnianie pętli. Nie ma konieczności podłączania kolejnej pętli kablem, Switchback automatycznie utrzymuje w trybie bypass nieużywaną/niepodłączoną pętlę.

3. A/B Box - Użyj Send 1 oraz Send 2 aby wysyłać sygnał do dwóch wzmacniaczy, dodatkowych efektów lub innych urządzeń, które potrzebują rozdzielania sygnału. Ponownie, opcjonalnie zastosowany JHS Red Remote pozwala na zdalne sterowanie funkcją.

4. Amp Input Switcher - Użyj Send 1 dla kanału pierwszego oraz Send 2 dla kanału drugiego wzmacniacza. Funkcja ta pozwala na zmianę kanałów każdego wzmacniacza z kilkoma wejściami, tak jak np. stare wzmacniacze Marshall czy Fender.

5. Effect Loop A/B - Połącz kanał wyjścia Send pętli efektów wzmacniacza do wejścia Switchback oraz gniazdo return wzmacniacza z wyjściem Switchback. Przełączaj pomiędzy pętlami w Switchback tak jak zaprezentowano w przykładzie pierwszym.

Cena JHS Switchback wynosi 616 PLN.

JHS Active A/B/Y

JHS Active A/B/Y Box to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy wysłać sygnał do dwóch wyjść, z opcją wybierania pomiędzy jednym i drugim. Po podłączeniu instrumentu za pomocą kabla do gniazda input, gniazda output wysyłają sygnał do dowolnej kombinacji wzmacniaczy, interfejsów, mikserów i innych. Przełączniki służą do do zmiany pomiędzy kanałami A i B, a przełącznik Y aktywuje obydwa kanały. JHS Active A/B/Y posiada transformator na jednym z wyjść, przełącznik ground lift nie jest więc wymagany ponieważ transformator eliminuje szumy. Dzięki transformatorowi na wyjściu, tranzystorom FET pozwalającym na ciche przełączanie i możliwości używania obu wyjść jednocześnie, JHS Active A/B/Y staje się bardzo przydatnym urządzeniem.

Cena JHS Active A/B/Y wynosi 638 PLN.

JHS Summing Amp

JHS Pedals Summing Amp to praktyczny wzmacniacz sumujący. Urządzenie pozwala miksować dwa wejścia w jedno wyjście. JHS Summing Amp generuje sygnał mono z dwóch wejść. To idealne narzędzie dla równolegle połączonych efektów, kiedy nie chcemy aby sygnał jednego przechodził przez drugi. The Edge z U2 używa tej techniki od lat '80 w swoich efektach delay. Technika ta ma także zastosowanie dla kostek overdrive, aby nie wpływały na siebie szeregowo, tylko były połączone równolegle. Inne zastosowanie to równoległe połączenie fuzz i kompresji, tak aby fuzz nie był dławiony przez kompresor. JHS Summing Amp pozwala na zupełnie odmienny system połączenia efektów, a tym samym umożliwia nam nowe możliwości brzmieniowe.

Cena JHS Summing Amp wynosi 616 PLN.

Wszystkie nowości JHS dostępne będą od 12 lutego.

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de