Nowy efekt Andy'ego Timmonsa - JHS AT+

Newsy
Pozostałe artykuły marki JHS
Nowy efekt Andy'ego Timmonsa - JHS AT+

Firma JHS wprowadziła do oferty nową wersję sygnowanego efektu Andy'ego Timmonsa - JHS AT+

AT to efekt typu overdrive, który firma JHS zaprezentowała w 2016 roku. Został on stworzony w oparciu o używanego przez Timmonsa stompboxa Angry Charlie, do którego wprowadzono poprawki zgodnie z oczekiwaniami gitarzysty. W ten sposób narodził się efekt oznaczony, zgodnie z nazwą AT, symbolem @ i dostarczający przesterowanego brzmienia w stylu Andy'ego Timmonsa. Teraz firma wprowadziła do oferty nową, rozwiniętą wersję kostki - JHS AT+.

Kanał Drive efektu AT+ jest taki sam jak w podstawowym modelu JHS AT. Zachowano również te same kontrolery Volume, EQ, Drive i Air oraz trójpozycyjny przełącznik trybów 25 Wat, 50 Wat i 100 Wat. Potencjometr Volume daje spory zapas headroomu, a pokrętło Drive dysponuje szerokim zakresem od bluesowego podbicia do grzmiącego przesteru. Kontrolery barwy współpracują ze sobą, dając szeroką możliwość kształtowania brzmienia i znakomicie siedzą w miksie. Equalizer standardowo przyciemnia i rozjaśnia barwę, a kontroler Air ustala prezencję i ostrość artykulacji i czystego tonu. Trójpozycyjny przełącznik daje wrażenie brzmienia wzmacniaczy o różnych woltażach. Górne ustawienie 25 Wat to zwiększona kompresja i saturacja przy mniejszej głośności, pozycja dolna 50 Wat to dobry balans kompresji i naturalnej dynamiki, a pozycja środkowa 100 Wat to duża głośność i pełny crunch.

Nowością w wersji JHS AT+ jest niezależne, przełączane nożnie pokrętło Boost, które de facto tworzy odrębny, drugi kanał efektu i stopień wzmocnienia sygnału. Boost dodaje więcej brudu i przesteru zaczynając się w miejscu, gdzie kończą się możliwości kanału Drive i odpowiadając za zwiększoną saturację ostrość. Boost może być używany oddzielnie, aby dopalić wzmacniacz lub inne efekty wraz z kanałem Drive AT+.

 

Sugerowana cena detaliczna JHS AT+ wynosi ok 1315 PLN. Efekt będzie dostępny w sprzedaży w połowie kwietnia.

https://www.jhspedals.com