Nowe efekty JHS - Kodiak Tremolo i Hauntings Mids

Newsy
Pozostałe artykuły marki JHS
Nowe efekty JHS - Kodiak Tremolo i Hauntings Mids

Firma JHS Pedals zaprezentowała kolejne dwa efekty “Made in USA” - Kodiak Tremolo z funkcją tap tempo oraz Haunting Mids.

JHS Kodiak Tremolo

Kodiak Tremolo to najnowszy efekt z serii JHS Tap Tempo. Efekt ten bazuje na klasycznych brzmieniach tremolo Vox oraz Black Face. Kodiak, to vintage'owo brzmiące tremolo z czterema stylami fali, a także opcją tap tempo oraz nowoczesnymi podziałami rytmicznymi. Wszystko to, dla pełnej kontroli brzmienia oraz nowych, twórczych inspiracji.

 JHS Kodiak posiada łatwą kontrolę 5 parametrów: Volume, Speed, Mix, Ratio, Wave. Volume działa jako kontroler ogólnego poziomu głośności, ustawiając go na zero, czy poniżej lub powyżej unity. Kontrola Speed to manualna regulacja prędkości tremolo, która może być także regulowana za pomocą tap tempo. Parametr Mix określa jak mocno efekt jest słyszalny w sygnale. JHS Kodiak może także posłużyć jako booster sygnału. Ratio pozwala na wprowadzenie szybszych prędkości, które są zsynchronizowane z BPM tap tempo. Dostępny wybór to ćwierćnuty, ósemki, triole i szesnastki. Kontrola Wave to różne warianty kształtu fali: Sine, Rhythmic, Square, oraz Ramp. Fala typu Sine to klasyczny efekt w stylu tremolo niczym z wzmacniacza, Rhythmic tworzy ciekawą rytmiczną wariację dla różnych efektów, Square to efekt tremolo z charakterystycznym ciętym brzmieniem, natomiast Ramp zapewnia intensywne, wibrujące wręcz brzmienie.

Kodiak posiada także gniazdo Tap/Expression po prawej stronie. Podłączenie zewnętrznego przełącznika tap czy pedału ekspresji pozwala na kontrolowanie prędkości tremolo. Wystarczy jedynie wybrać opcję TAP lub EXP za pomocą przełącznika znajdującego się po lewej stronie. Zasilanie dostarczane jest za pomocą opcjonalnego zasilacza 9V DC (pobór prądu 10mA).

Cena efektu JHS Kodiak Tremolo to ok 1010 PLN.

 

JHS Hauntings Mids

JHS Haunting Mids to wyjątkowo przydatny efekt typu Mid EQ. Urządzenie dostosowuje środkowe pasmo częstotliwości każdego wzmacniacza czy pedału overdrive, zmieniając go w prawdziwego potwora. Dzięki możliwości “sweepu” poprzez środkowe pasmo, a potem podbicia lub podcięcia go, można uzyskać brzmienie, które nawiedzało od dawna nasze myśli.

JHS Haunting Mids to regulowane parametry: Volume, Mids, Sweep oraz przełącznik Lo/Hi. Volume to standardowy regulator głośności do zwiększenia sygnału. Kontrola Mid oraz Sweep to regulacja środkowych częstotliwości oraz ich podbicie lub podcięcie. Kiedy Mids ustawimy na godzinę 12, żadna z częstotliwości nie jest podbita lub podcięta. Przekręcając Mids w lewo od godziny 12 odczujemy znikające z sygnału środkowe pasmo. Przekręcając gałkę w prawo, środkowe pasmo zostanie podbite. Sweep kontroluje wybrane pasmo częstotliwości, które zostanie podbite lub ucięte. Sweep przekręcony w lewo, wpływa na dolny środek, a przekręcony w prawo, na wysoki środek. Przełącznik Lo/Hi działa jak funkcja “Q”, czyli ustala, jak ostry jest rozstaw częstotliwości który chcemy regulować za pomocą pokrętła Mids. “Lo” to w efekcie płytki i szeroki filtr, daje subtelny efekt kiedy regulujemy parametry Mids/Sweep. Ustawienie przełącznika w pozycji “Hi”daje wąski i ostry filtr, dla bardzo mocno zdefiniowanego efektu przy regulacji pokręteł Mids/Sweep.

JHS Haunting Mids najlepiej zabrzmi przed lekko przesterowanym piecem lub z mocnym distortion, tak aby przebić się przez mix. Haunting Mids nie jest efektem overdrive, a raczej bardzo pomocnym narzędziem do podbicia i podcięcia środka. To świetne urządzenie, które posłuży idealnie gitarzystom używającym efektów typu overdrive.

Cena JHS Haunting Mids to ok 765 PLN.

 

https://www.jhspedals.com
www.w-distribution.de