Nowy model PRS S2 Studio

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Nowy model PRS S2 Studio

Firma PRS zaprezentowała nowy model S2 Studio cechujący się między innymi układem trzech przetworników i zróżnicowanymi możliwościami brzmieniowymi.

Model PRS S2 Studio oparty jest na konstrukcji Standard 22, ale dzięki układowi przetworników S/S/H i udoskonalonemu systemowi przełączania dostarcza nowych możliwości brzmieniowych oraz gwarantuje różnorodność możliwą wyłącznie w gitarach z trzema przetwornikami. S2 daje do wyboru siedem opcji brzmienia i - jak zapewnia firma - jest idealnym modelem do zabrania na bezludną wyspę.

Gitara o menzurze 25" posiada mahoniowy korpus i gryf oraz palisandrową podstrunnicę, na której umieszczono 22 progi i markery w kształcie kropek. Instrument wyposażono w mostek PRS Tremolo z regulowanymi siodełkami oraz blokowane klucze PRS.

Instrument napędzają dwa przetworniki Type-D Singlecoil (gryf i pozycja środkowa) - znane z modelu S2 Vela - oraz humbucker Starla Treble regulowane pokrętłami głośności i tonów (z opcją push/pull). Pięciopozycyjny przełącznik zapewnia następujące ustawienia:

Pozycja pierwsza: treble humbucker (treble singlecoil z podniesionym regulatorem Tone push/pull)
Pozycja druga: treble humbucker + środkowy singlecoil
Pozycja trzecia: treble humbucker + singlecoil przy gryfie
Pozycja czwarta: środkowy singlecoil + singlecoil przy gryfie
Pozycja piąta: singlecoil przy gryfie

PRS S2 Studio dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych: Antique White, Black i McCarty Tobacco Sunburst - wszystkie trzy z szylkretowym pickguardem oraz Frost Blue Metallic i Frost Green Metallic z pickguardami w kolorze miętowym. Model nie jest limitowany, ale będzie dostępny w ofercie jedynie w dniach 16 stycznia - 31 marca 2018.

 

http://www.prsguitars.com

www.fxmusic.pl