PRS DW CE 24 “Floyd” gitarzysty Between the Buried and Me

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS DW CE 24 “Floyd” gitarzysty Between the Buried and Me

Kolejną nowością firmy PRS jest model DW CE 24 “Floyd” Limited Edition, sygnowany przez gitarzystę Between the Buried and Me, Dustie Waringa.

Mówi Dustie Waring: "Zawsze uważałem, że CE to wspaniałe gitary i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy z posiadania tego sygnowanego modelu. Jest on w stanie zagrać wszystko co będziecie chcieli, jest bardzo wygodny, a do tego świetnie wygląda z klonowym topem i Floydem. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają go tak samo jak ja."

Brzmienie Between the Buried and Me opiera się zarówno na ciężarze jak i melodiach, dlatego nowy model musiał cechować się dużą wszechstronnością. Punktem wyjścia konstrukcji był PRS CE z przykręcanym gryfem, do którego dołączono satynowo wykończony klonowy gryf, klonową podstrunnicę, lekko zmodyfikowany profil Pattern Thin (profil wybrany przez Waringa jest nieco cieńszy z góry na dół) oraz tremolo Floyd Rose. Gitara posiada mahoniowy korpus z klonowym topem, a jej menzura wynosi 25".

Unikalny jest również układ elektroniki. Zastosowano sygnowane przez Waringa pickupy Mojotone DW Tomahawk łączące w sobie magnesy ceramiczne i Alnico oraz wykorzystujące specjalną technikę uzwojenia. Dzięki temu DW Tomahawks dostarczają dużo mocy na wyjściu i potężne dolne pasmo, ale bez utraty właściwej artykulacji i czystości. Za regulację odpowiadają pokrętła Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik.

Dostępne są dwie wersje wykończenia: Gray Black i Waring Burst, obydwa z czarnym osprzętem. PRS DW CE 24 “Floyd” będzie dostępny w ofercie jedynie w dniach 16 stycznia - 31 marca 2018.

 

http://www.prsguitars.com

www.fxmusic.pl