PRS MT 15 - pierwszy sygnowany wzmacniacz Marka Tremonti

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS MT 15 - pierwszy sygnowany wzmacniacz Marka Tremonti

W związku z targami NAMM 2018 firma PRS zaprojektowała pierwszy sygnowany przez Marka Tremonti model wzmacniacza - MT 15.

"Znaliśmy główne założenie, którym było stworzenie wzmacniacza o niskiej mocy. Prawdziwym wyzwaniem było jednak pogodzenie właściwości brzmieniowych i rozwiązań technicznych w małym pudełku. Rezultat przerósł nasze najśmielsze oczekiwania" - mówi Mark Tremonti.

PRS MT 15 to dwukanałowy, lampowy wzmacniacz o zbalansowanej agresji i artykulacji. Napędzany dwoma lampami 6L6GCMS MT 15 zapewnia zarówno tłusty, ciężki sound idealny do gry rytmicznej, jak i brzmienie pożądane przy partiach solowych. Początkowo wzmacniacz projektowano z myślą o gitarzystach obracających się w cięższych gatunkach muzyki, ale ostatecznie sprawdzi się on we wszystkich stylistykach i zda egzamin we wszelkich warunkach podczas nagrywania, ćwiczenia, komponowania czy gry w niewielkich pomieszczeniach.

PRS MT 15 to wzmacniacz 15 watowy, jednak przy pomocy umieszczonego na tylnym panelu przełącznika Full Power-Half Power można jego moc obniżyć do 7 watów. Poza lampami końcówki mocy 6L6GCMS, MT 15 wyposażono w sześć lamp przedwzmacniacza JJ EC83S. Wzmacniacz posiada również jednoprzyciskowy przełącznik nożny do zmiany kanału.

Regulatory kanału przesterowanego: Gain, Master, Treble, Middle, Bass
Regulatory kanału czystego: Volume, Treble (+ push/pull boost), Middle, Bass
Pozostałe: pokrętło Presence, przełącznik toggle kanałów oraz przełączniki toggle Standby i Power

http://www.prsguitars.com