PRS Private Stock Hollowbody II 594 Limited Edition

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Private Stock Hollowbody II 594 Limited Edition

Limitowaną serię PRS Private Stock zasilił nowy model Hollowbody II 594.

PRS Private Stock Hollowbody II 594 Limited Edition oparty jest na uznanym modelu PRS Hollowbody II, który dzięki zapewniającej odpowiedni rezonans pełnej konstrukcji typu hollow body, przynosi ciepłe, drewniane brzmienie.

Top i tylną płytę korpusu wykonano z klonu kędzierzawego i ozdobiono lamówką z muszli paua o niebieskim odcieniu, a do budowy boków użyto mahoniu afrykańskiego. Gryf z mahoniu wzorzystego wieńczą natomiast podstrunnica oraz główka wykonane z drewna afrykańskiej dalbergii czarnodrzew z bidndingiem z klonu kędzierzawego. Podstrunnica mieści 22 progi oraz oraz typowe dla PRS ptasie markery, podobnie jak płyty korpusu obwiedzione lamówką Blue Paua. Na tym nie koniec zdobień - na główce umieszczono inkrustację Agoya Private Stock Eagle z lamówką wykonaną z muszli paua i masy perłowej. Lekko wydłużona menzura wynosi 24,594”, od czego pochodzi cyfra w nazwie modelu.

PRS Private Stock Hollowbody II 594 Limited Edition posiada ponadto złocony i niklowany osprzęt, boczne znaczniki pozycji w kształcie czarnych kropek, blokowane klucze Phase III z główkami z drewna afrykańskiej dalbergii, mostek PRS 2-Piece Stoptail oraz siodełko z kości. Pickupy 58/15 LT sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz odrębnymi pokrętłami głośności i tonów z opcją rozłączania cewek.

Dostępne są cztery wersje wykończenia: Aqua Violet Smoked Burst, McCarty Glow Smoked Burst, Laguna Glow Smoked Burst i Platinum Smoked Burst. Gitara limitowana jest do 60 egzemplarzy.

 

http://www.prsguitars.com
www.fxmusic.pl