Music Man: kolekcja Ball Family Reserve na styczeń 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man: kolekcja Ball Family Reserve na styczeń 2018

Do limitowanej oferty firmy Music Man, Ball Family Reserve, trafiły w styczniu 2018 trzy nowe modele.

Przypomnijmy, że seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia swoistą celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasilą serię w styczniu 2018 roku to Axis w wykończeniu Aqua Blue Quilt, Cutlass w wersji Malibu Gold oraz basówka StingRay "Old Smoothie" w wykończeniu Translucent Cream. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada subtelne ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Axis Aqua Blue Quilt

Gitara posiada korpus z mahoniu afrykańskiego oraz piękny top z klonu wzorzystego 5A, któremu ręcznie nadano wykończenie Aqua Blue - półprzeźroczyste, aby zachować egzotyczny układ słojów. Do budowy gryfu użyto przypalanego mahoniu honduraskiego, a podstrunnicę, na której umieszczono 22 progi ze stali nierdzewnej wykonano z palisandru. Naturalnie wykończony gryf pokryto cienką warstwą satynowego lakieru poliuretanowego, natomiast korpus błyszczącym lakierem poliestrowym. Zarówno korpus, jak i gryf zdobi wyrazisty, ręcznie dopasowany, biały binding. Menzura gitary wynosi 25,5" a promień podstrunnicy 10".

Axisa wyposażono w przetworniki DiMarzio Custom Wound z chromowaną osłoną, regulatory Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik. Osprzęt uzupełniają blokowane klucze Schallera i mostek Music Man Vintage Tremolo. Instrument jest limitowany do 30 egzemplarzy.

Cutlass Malibu Gold

Lekki korpus gitary w wykończeniu Malibu Gold wykonano z olchy i pokryto błyszczącym lakierem poliestrowym. Na gryf z przypalanego klonu wzorzystego nałożono cienką warstwę satynowego lakieru poliuretanowego. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 10" ograniczonej białym bindingiem umieszczono 22 progi i markery w kształcie białych kropek. Instrument wyposażono w białą płytkę ochronną oraz złocony hardware: blokowane klucze Schallera, mostek Music Man Modern tremolo z vintage'owymi stalowymi siodełkami, płytka gniazda jack oraz nakrętka pręta napinającego.

Na układ elektroniczny składają się trzy single Music Man Custom Wound, regulatory Volume i Tone oraz 5 pozycyjny przełącznik. Cutlass Malibu Gold limitowany jest do 44 egzemplarzy.

StingRay "Old Smoothie" Translucent Cream

"Old Smoothie" to jubileuszowy model, który trafił do ofery firmy z okazji 40 rocznicy wprowadzenia na rynek basów Music Man StingRay. Jest wierną kopią jednego z testowanych w latach 70 prototypów o numerze 26. Limitowana do 86 egzemplarzy edycja Old Smoothie w ramach styczniowej kolekcji Ball Family Reserve posiada olchowy korpus, przykręcany sześcioma śrubami klonowy gryf, główkę - podobnie jak gryf z wzorzystego przypalanego klonu oraz palisandrową podstrunnicę ograniczoną białym bindingiem. Na podstrunnicy o promieniu 7,25" umieszczono 21 progów i markery w kształcie kropek. Gitara posiada menzurę wynoszącą 34" i wykończenie Translucent Cream.

Instrument wyposażono w pasywnego customowego humbuckera "Old Smoothie" z 10 wydłużonymi magnesami Alnico i dwupasmowym korektorem, regulowanego pokrętłem Master Volume i dwoma pokrętłami Tone. Osprzęt uzupełniają klucze Schallera i stalowy, chromowany vintage'owy mostek z siodełkami ze stali nierdzewnej.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl