Music Man: grudniowa kolekcja Ball Family Reserve 2017

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man: grudniowa kolekcja Ball Family Reserve 2017

Firma Music Man zaprezentowała trzy nowe modele, które w grudniu trafią do limitowanej oferty Ball Family Reserve 2017.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest swoistą celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasilą serię w grudniu 2017 roku to Majesty KOA Burst, St. Vincent w wykończeniu Translucent Blue oraz Stingray Natural. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada subtelne ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Majesty KOA Burst

Gitara wyposażona jest w lekki top z afrykańskiego mahoniu ozdobiony ręcznie kładzionym lakierem o dwóch odcieniach typu translucent burst. Mahoniowy gryf umocowany przechodzi przez całą długość korpusu i wieńczy go hebanowa podstrunnica z zaakcentowanym, ręcznie kładzionym bindingiem, niedostępnym w innych gitarach z linii Majesty. Korpus posiada złoty osprzęt oraz dużą, centralnie ułożoną tarczę z drewna Koa, która oprócz ekskluzywnego wyglądu, odpowiada również za nieco jaśniejsze brzmienie instrumentu. Gitara posiada ponadto płytkę z autografem Johna Petrucci oraz numerowany certyfikat autentyczności. Model Majesty KOA Burst limitowany jest do 90 egzemplarzy.

St. Vincent Translucent Blue

Ręcznie kładziony lakier w odcieniu Translucent Blue podkreśla piękno korpusu z afrykańskiego mahoniu. W przeciwieństwie do innych modeli St. Vincent, gryf nowego instrumentu wykonano z twardego, afrykańskiego drewna wenge oraz ozdobiono białym bindingiem. Na rynek trafi jedynie 20 egzemplarzy tego modelu.

Stingray Natural

Korpus z mahoniu afrykańskiego pokryty został naturalną bejcą i wykończony lakierem poliestrowym o wysokim połysku dla zachowania vintage'owego wyglądu. Gryf wykonany z przypalanego klonu wzorzystego wykończony jest cienką warstwą satynowego lakieru i posiada czarne markery oraz binding w tym samym kolorze. Blokowane klucze, pokrętła potencjometrów, mostek, regulacja pręta napinającego oraz puszki przetworników zostały wykończone w pięknym, złotym kolorze. Gitara limitowana jest do 50 sztuk.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl