Ernie Ball i kolory Rock 'N' Rolla

Newsy
Pozostałe artykuły marki ERNIE BALL
Ernie Ball i kolory Rock 'N' Rolla

Ernie Ball zainicjował kampanię "The Colors of Rock 'N' Roll", której twarzami zostali Jimmy Page, Keith Richards i Slash.

"The Colors of Rock 'N' Roll" nawiązuje oczywiście do kultowych, radośnie kolorowych opakowań strun Ernie Ball Slinky, gdzie każdy kolor reprezentuje inny typ strun. Od ponad 55 lat najwięksi gitarzyści w historii sięgają po struny Slinky w różowych, fioletowych, zielonych, czerwonych, pomarańczowych i niebieskich opakowaniach używając ich do tworzenia najważniejszych utworów w historii rocka. Wśród nich są m.in. Slash, Jimmy Page i Keith Richards. Ten pierwszy od 1988 roku używa fioletowych Ernie Ball Power Slinky, legendarny gitarzysta Led Zeppelin po różowe Ernie Ball Super Slinky sięga od 1965 roku, podobnie jak Keith Richards, który gra w zielone ze strunami Ernie Ball Regular Slinky.

Rewolucyjny system pakowania i zróżnicowania strun sprawił, że struny Ernie Ball stały się najlepiej sprzedającymi i najpopularniejszymi strunami na świecie. W ramach kampanii "The Colors of Rock 'N' Roll" Ernie Ball zaprezentował limitowane prace stworzone w wyniku współpracy zespołu kreatywnego firmy oraz uznanego projektanta Aarona Draplina. Ernie Ball współpracował w przeszłości z wieloma artystami, takimi jak Luke Chueh i The Pizz, a oryginalna czcionka i elementy designu marki zostały opracowane przez Rolanda Crumpa, kolegę szkolnego Ernie Balla, a później rysownika filmów Disneya i projektanta największych atrakcji Disneylandów.

 

"Świadomość przeszłości firmy była dla mnie nieco przerażająca" - mówi Draplin. "Rozmawialiśmy o dodaniu czegoś do dziedzictwa Ernie Balla. Pomysł stojący za tymi opakowaniami polegał na tym, że po ich otwarciu kolory miały dosłownie eksplodować. Pamiętam dzień, kiedy mój wujek zabrał mnie do sklepu, żeby kupić mi pierwszą gitarę. Powiedział "będziesz potrzebować strun", a ja nigdy nie zapomnę uczucia, kiedy patrzyłem na kolorowe opakowania strun Ernie Ball, które wręcz krzyczały rock'n'rollem. Ten design jest dziś równie kluczowy, jak w przeszłości. Marki mają tendencję do zmieniani i ulepszania, ale Ernie Ball zawsze trzymał się swego na zasadzie "jesteśmy jacy jesteśmy, a to są nasze kolory". Uważam, że to świetna sprawa."

 

"Mój ojciec był pionierem" - mówi prezes Ernie Ball, Sterling Ball. "Wynalazł wzorce słynnych strun Slinky, które od 55 lat są standardem dla gitarzystów na całym świcie, a jego pomysł użycia opakowań w wyrazistych, żywych kolorach stał się kamieniem węgielnym naszej marki. Tak powstały kolory rock'n'rolla i Ernie byłby dumny, gdyby mógł zobaczyć, że jego dziedzictwo przetrwało, a najbardziej wpływowi gitarzyści na świecie wciąż grają na jego strunach tworząc w ten sposób własną sztukę."

Ernie Ball ogłosił również nazwiska artystów, którzy w 2018 roku zasilili listę Slinky “Back of the Pack”. Lista odświeżana jest każdego roku i włącznie z tegorocznymi muzykami liczy już 162 nazwiska wpływowych gitarzystów, multiplatynowych artystów i laureatów Grammy, począwszy od Paula McCartneya, Erica Claptona czy Pete Townshenda, poprzez Steve Vaia i Joe Bonamassę do St. Vincent czy Ryana Adamsa. Tegoroczni artyści “Back of the Pack” to James Hetfield i Kirk Hammett, Paul Gilbert a także Joe Walsh i Deacon Frey z The Eagles. Pełna lista dostępna jest TUTAJ.

https://www.ernieball.com