Kolejne, tańsze stompboxy TC Electronic Sonic Specialists

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
Kolejne, tańsze stompboxy TC Electronic Sonic Specialists

Konstruktorzy TC Electronic konsekwentnie rozwijają serię tańszych efektów podłogowych, a ich pomysły zdają się nie mieć końca. Zaprezentowane w połowie stycznia nowości - Gauss Tape Echo, Vibraclone Rotary, Drip Spring Reverb i Fluorescence Shimmer Reverb, mimo nawiązań do klasycznych brzmień lat 60. i 70., są konstrukcjami cyfrowymi w odróżnieniu od pozostałych urządzeń z serii.

Gauss Tape Echo to emulator echa taśmowego, wiernie oddający ciepłe brzmienie starych urządzeń wraz z takimi pożądanymi efektami pobocznymi jak wow i flutter.

Vibraclone Rotary to emulator kolumny z wirującymi głośnikami, napędzanej wewnętrznym wzmacniaczem lampowym. Prócz prędkości przemiatania wspartej dodatkowym przełącznikiem między trybami Chorale a Tremolo można także nasycić brzmienie saturacją znanych ze wzmacniaczy lampowych.

 

Drip Spring Reverb to emulator pogłosu sprężynowego, takiego jaki montowano we wzmacniaczach lampowych już w latach ’60 ubiegłego wieku i charakterystycznego dla muzyki surf. Określenie „drip” to zdolność reverbu do wydawania charakterystycznego dźwięku „drip” na zmutowanej strunie gitary podłączonej do wzmacniacza z pogłosem sprężynowym – panowie z TC wiedzą co robią przemycając w nazwach różne ciekawostki, gdyż nie każdy producent potrafi poradzić sobie z takimi smaczkami.

Fluorescence Shimmer Reverb to z kolei pogłos o wyjątkowo nieziemskim i rozległym brzmieniu, i jest coraz bardziej poszukiwanym typem reverbu, imitującym niby sekcję smyczkową, ale przemieszczającą się w przestrzeni międzygalaktycznej.

Wszystkie powyższe urządzenia TC Electronic cechuje także true bypass, możliwość zasilania bateria 9V lub zewnętrznym zasilaczem, metalowa obudowa i złącza umieszczone na jej szczycie. Urządzenia pojawią się w polskich sklepach w lutym 2018.

www.soundtrade.pl
www.tcelectronic.com