Nowy, ręczny sustainer TC Electronic Aeon

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
Nowy, ręczny sustainer TC Electronic Aeon

Firma TC Electronic zaprezentowała Aeon - niewielki ręczny sustainer pozwalający na uzyskiwanie długotrwałych dźwięków.

Aeon to rozwinięcie koncepcji zaprezentowanej ponad 50 lat temu wraz z urządzeniem EBow, zwanym elektronicznym smyczkiem, który pobudzał struny do drgania, dzięki czemu uzyskiwało się dowolnie wydłużony dźwięk.

Na podobnej zasadzie działa TC Electronic Aeon wykonany z materiałów najwyższej jakości i gwarantujący - jak zapewnia firma - maksymalną moc, przy minimalnym zużyciu baterii. Nawet jeśli użytkownik zapomni go wyłączyć, Aeon zrobi to sam po 8 minutach nieużywania. Urządzenie zasilane jest baterią 9V i cechuje się kompaktową, ergonomiczną i elegancką obudową wykonaną ze szczotkowanego aluminium. Na jego pokładzie znalazły się customowe przetworniki, które szybciej wzbudzają struny, Aeon nie musi być również używany w dokładnym ułożeniu nad struną, co w porównaniu z jego poprzednikami zwiększa elastyczność pracy. 

Choć sustainer TC Electronic wyposażony jest jedynie w jeden przycisk, użytkownik może dzięki niemu uzyskać szeroką paletę wydłużonych, niemal nieskończonych brzmień, narastających, coraz głośniejszych dźwięków, drone'ów, dźwięków smyczka, arpeggio, żywiołowego spiccato czy legato - wszystko dzięki wykorzystaniu prostych technik. Umieszczając Aueona nad struną i wolno przemieszczając go w stronę pickupów uzyskuje się dźwięk o dynamicznie rosnącej głośności podobny do brzmienia tworzonego przez smyczek. Aeon znajdzie więc swoje zastosowanie nie tylko w przypadku gry na gitarze, ale również basie i innych instrumentach strunowych.

 

 

www.soundtrade.pl
www.tcelectronic.com