NAMM 2018: California Series - nowa linia akustyków Fendera

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
NAMM 2018: California Series - nowa linia akustyków Fendera

California Series to całkiem nowa linia gitar akustycznych zaprezentowana na targach NAMM 2018 przez firmę Fender.

Podobnie jak w przypadku ukulele California Coast, które trafiły do oferty firmy jesienią ubiegłego roku, akustyki z serii California powstały z myślą o uhonorowaniu kultury i stylu życia związanego z południową Kalifornią, skąd wywodzą się korzenie marki. Nowa rodzina instrumentów przeciwstawia się konwenansom związanym z gitarami akustycznymi za pomocą wyglądu i komfortu, które związane są z modelami elektrycznymi - począwszy od główek Stratocastera i jaskrawych kolorów do charakterystycznych fenderowskich kształtów korpusu. California Series odzwierciedla energetyczny styl życia Kalifornii, od plaż po festiwalowe sceny.

Seria przynosi trzy oryginalne kształty korpusów - Malibu, Newporter i Redondo - w wielu wersjach kolorystycznych oraz trzech poziomach cenowych - California Classic, California Special i California Player. Nowe kształty cechują się udoskonaloną geometrią oraz unikalnym ożebrowaniem zaprojektowanym w celu zwiększenia czułości i artykulacji brzmienia. Kształty są zróżnicowane tak, aby zapewnić komfort wszystkim typom gitarzystów, począwszy od małego Malibu z wąską talią, idealnego do nagrywania, do większego Redondo stworzonego do gry zespołowej. Modele dostępne są w 11 żywych kolorach charakterystycznych dla Fendera, w tym wykończeniach popularnych w świecie grania elektrycznego. Są to wersje: Cosmic Turquoise, Arctic Gold, Aqua Splash, Matte Black (tylko modele California Special), Hot Rod Red Metallic, Candy Apple Red, Champagne, Rustic Copper, Electric Jade, Belmont Blue i Jetty Black.

"California Series oddaje prawdziwe znaczenia gitar akustycznych Fendera" - mówi jeden z dyrektorów firmy Billy Martinez. "Począwszy od ikonicznej główki Stratocastera z kluczami w jednej linii do oryginalnych, fenderowskich kształtów korpusów i stylistyki - wszystkie elementy w tych gitarach odzwierciedlają unikalność Fendera i czynią z nich najlepsze narzędzie do wszelkich form artystycznego wyrazu. Bez względu na to, czy jesteś na plaży, czy grasz rocka z zespołem na scenie, dajemy szansę każdemu muzykowi, aby mógł w najlepszy sposób wyrazić swoją kreatywność."

Akustyki California Series zostały przetestowane przez wielu artystów reprezentujących różne gatunki, takie jak alternatywa, indi, punk czy grunge - Culture Abuse, The Regrettes, Dear Boy, Aaron Lee Tasjan czy Angela Petrilli.

California Player

Modele California Player posiadają satynowe wykończenie, malowane topy ze świerku sitkajskiego, malowane mahoniowe boczki i płytę tylną, mahoniowe gryfy o ułatwiającym grę profilu slim-taper "C" dopasowanym do każdego stylu gry. Ponadto zostały wyposażone z podstrunnicę z orzecha (Redondo Player) i wawrzynu (Malibu Player i Newporter Player), dopasowane malowane główki z kluczami w jednej linii i w elektronikę Fishmana.

Wersje kolorystyczne: Redondo Player (Belmont Blue, Electric Jade, Jetty Black i Candy Apple Red), Malibu Player (Jetty Black, Aqua Splash, Candy Apple Red i Arctic Gold), Newporter Player (Jetty Black, Candy Apple Red, Champagne i Rustic Copper). Cena: 399,99 dolarów.

Redondo Player 

Malibu Player

Newporter Player

California Special

Modele California Special łączą bezkompromisowe podejście z najwyższą jakością i najlepszym brzmieniem. Zoptymalizowane ożebrowanie zmniejsza masę i podnosi rezonans, podczas gdy ulepszone siodełko i siodełko główki wykonane z kości nadają wyjątkowy sustain. Gitary posiadają jednolite, malowane topy ze świerku sitkajskiego, malowane mahoniowe boczki i płytę tylną, mahoniowe gryfy o profilu slim-taper "C", podstrunnicę i mostek z pau ferro oraz dopasowane główki z 6 kluczami w jednej linii, co "elektryfikuje" ich styl. Ponadto posiadają elektronikę Fendera i Fishmana. Modele posiadają wykończenie Satin Matte Black oraz deluxe gig bag w zestawie. Cena: 699,99 dolarów.

Redondo Special

Malibu Special

Newporter Special

California Classic

Modele California Classic cechują się doskonałą grywalnością, eleganckim wyglądem i wyjątkowym charakterem Fendera. Posiadają jednolite, malowane topy ze świerku sitkajskiego, naturalne, jednolite mahoniowe boczki i tylną płytę a także dopasowane główki z kluczami w jednej linii, binding i rozetę z drewna koa, mostek i podstrunnice z pau ferro, elektronikę Fendera i Fishmana oraz deluxe gig bag w zestawie. Możliwe wykończenie: Hot Rod Red Metallic i Cosmic Turquoise. Cena 799,99 dolarów.

Redondo Classic

Malibu Classic

Newporter Classic

 

Modele California Series będą dostępne od 20 marca 2018 r.

www.fender.com