California Coast - nowa linia ukulele Fendera

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
California Coast - nowa linia ukulele Fendera

Nawiązując do kalifornijskich korzeni marki, firma Fender wprowadziła do oferty nową linię ukulele - California Coast Series.

W serii California Coast znalazło się pięć modeli ukulele sopranowych, koncertowych i tenorowych, których nazwy nawiązują do plaż położonych wzdłuż wybrzeża Kalifornii, począwszy od Los Angeles po malowniczą Santa Barbarę.

Przypomnijmy, że ukulele sopranowe cechują się najmniejszym rozmiarem pudła i klasycznym brzmieniem ukulele oraz przeznaczone są raczej dla graczy początkujących oraz posiadających małe dłonie. Ukulele koncertowe o nieco większym korpusie są bardziej komfortowe dla gitarzystów, a ich mocniejsze brzmienie predestynuje je do gry zespołowej. Ukulele tenorowe mają największe pudło wśród ukulele Fendera oraz dźwięczny sound o długim czasie wybrzmiewania, dzięki czemu ich zakres zastosowania jest szerszy niż w przypadku pozostałych instrumentów.

"Ukulele w sposób naturalny kojarzą się z atmosferą plaży i pięknymi nadmorskimi obszarami, co wydało nam się dobrą okazją do nawiązania do korzeni marki związanych z południową Kalifornią" - mówi jeden z managerów Fendera, Billy Martinez. Kompaktowe i wygodne ukulele California Coast Series charakteryzują się świeżym podejściem do tych instrumentów i zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej grywalności - między innymi dzięki wąskiemu gryfowi w kształcie C i mostkowi umożliwiającymi łatwą wymianę strun. Modele Seaside i Rincon posiadają klasyczne główki z dwoma kluczami po każdej stronie, podczas gdy modele Venice, Zuma i Montecito wyposażono w główki o klasycznym kształcie Telecastera z jednym rzędem kluczy w górnej części główki.

Venice


Sopranowe ukulele o menzurze 13,6" (345 mm) i 12 progach idealne dla graczy początkujących i często przemieszczających się - od plaży, poprzez studio do salki ćwiczeń. Płytę wierzchnią korpusu wykonano z laminatu lipy, tył i boki oraz podstrunnicę z laminatu drewna hardwood, a gryf z drewna nato. Instrument dostępny jest w trzech wersjach satynowego wykończenia - Natural, Black i Cherry - wszystkie z kremowym bindingiem. Cena: 59,99 $.

Seaside


To również sopranowe, łatwe w transporcie ukulele o menzurze 13,6" (345 mm), którego - podobnie jak w modelu Venice - grywalność podnosi wąski gryf w kształcie C i mostek no-tie. Korpus wykonano z laminatu mahoniu, gryf z nato, a podstrunnicę liczącą 16 progów z drewna hardwood. Klasyczny i naturalny wygląd instrumentu wspiera główka z kluczami 2+2 i wykończenie open pore. Cena: 89,99 $.

Zuma


Ukulele koncertowe o dłuższej menzurze 15" (381 mm), 16 progach i konstrukcji z drewna sapele. Instrument posiada palisandrową podstrunnicę, abalonową rozetę, główkę Telecastera 4-in-line z vintage'owymi kluczami i naturalne wykończenie open pore z kremowym bindingiem. Cena: 139,99 $.

Rincon


To ciekawe, tenorowe ukulele, które posiada na pokładzie elektronikę z przedwzmacniaczem Fishman Kula. Instrument o menzurze 17" (432 mm) wyposażono w jednolity top z drewna ovangkol, palisandrową podstrunnicę z 19 progami, siodełko z kości, rozetę z abalonu, kremowy binding korpusu i podstrunnicy. Układ elektroniczny Fishman Kula z wbudowanym tunerem regulują pokrętła Volume, Treble, Mid i Bass. Cena: 199,99 $.

Montecito


Najdroższe w serii California Coast ukulele to model tenorowy o menzurze 17" (432 mm), którego nazwa nawiązuje do zakątka hrabstwa Santa Barbara zamieszkałego przez wielu celebrytów, takich jak Drew Barrymore, Jeff Bridges, Oprah Winfrey, Malcolm McDowell, czy Al Gore. Korpus instrumentu w całości zbudowano z drewna koa w wykończeniu na wysoki połysk, gryf z nato a podstrunnicę o 19 progach z palisandru. Ponadto na pokładzie Montecito znalazły się: abalonowa rozeta i binding, chromowany osprzęt i siodełko z kości. Cena: 249,99 $.

https://www.fender.com/