Nowy Fender Tim Armstrong Hellcat FSR w wersji Checkerboard

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowy Fender Tim Armstrong Hellcat FSR w wersji Checkerboard

W 2018 rok Fender wkroczył z nową wersją sygnowanej przez gitarzystę Rancid, Tima Armstronga, akustycznej gitary Hellcat, tym razem w wykończeniu stylizowanym na planszę do warcabów.

"Jestem zachwycony nowym Fenderem Hellcat w wersji checkerboard. Podczas letniej trasy Rancid z Dropkick Murphys tworzyliśmy parę każdego wieczoru i Hellcat stała się moją zaufaną akustyczną gitarą, która fantastycznie brzmi na żywo. Sprawdźcie to sami." - mówi Tim Armstrong.

Tył i boki korpusu Fendera Tim Armstrong Hellcat FSR Checkerboard wykonano z laminatu mahoniowego, a jednolitą płytę wierzchnią z mahoniu. Wzmacnia ją ożebrowanie Scalloped X. Zgodnie z nazwą modelu, jego topowi nadano charakterystyczne czarno białe wykończenie stylizowane na planszę do warcabów. Ponadto gitara posiada czarny jednowarstwowy pickguard, binding w tym samym kolorze, rozetę w stylu lat '70, płytkę maskującą pręt z sygnaturą Armstronga, satynowe wykończenie korpusu i gryfu oraz chromowany hardware. Menzura instrumentu wynosi 25,3" (643 mm).

Klonowy gryf o profilu C wieńczy orzechowa podstrunnica o promieniu 11,81" (300 mm). Umieszczono na niej 19 progów w stylu vintage, markery 'Hellcat' oraz inkrustację złożoną z dwóch czaszek. Instrument wyposażono w siodełko główki Graph Tech NuBone o szerokości 43 mm, palisandrowy mostek ze skompensowanym siodełkiem Graph Tech NuBone, vintage'owe klucze z czarnymi główkami, a także układ elektroniczny Fishman Isys III z aktywnym przedwzmacniaczem i tunerem.

Dostępna jest również wersja dla graczy leworęcznych - Fender Tim Armstrong Hellcat FSR LH Checkerboard. Katalogowa cena obydwu modeli wynosi 399,99 dolarów.

Gdy w lipcu 2017 do oferty firmy dołączyła limitowana wersja Fendera Tim Armstrong Hellcat FSR w wykończeniu Ruby Red, zapowiadano również inne wersje kolorystyczne. I rzeczywiście, w grudniu 2017 roku, do oferty Fendera trafił model Tim Armstrong Hellcat FSR w wersji Sapphire Blue, z podstrunnicą i mostkiem z drewna Blackwood oraz wielowarstwowym bindingiem.

Zdjęcie główne: Tobias Sutter Photography

https://www.fender.com