Statyczny pedał ekspresji Electro-Harmonix Cntl Knob

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Statyczny pedał ekspresji Electro-Harmonix Cntl Knob

Electro-Harmonix prezentuje nowy efekt Cntl Knob, który pozwala na łatwe przełączanie między dwoma różnymi ustawieniami tradycyjnego pedału ekspresji.

Electro-Harmonix Cntl Knob to niedrogi, kompaktowy i łatwy w użyciu efekt, który zapewnia statyczne zdalne sterowanie innymi efektami EHX albo urządzeniami innych producentów wyposażonymi w gniazda kontroli ekspresji. Umożliwia ustawienie dwóch wartości presetów odpowiadających dwóm pozycjom tradycyjnego pedału ekspresji i natychmiastowe przełączanie się między nimi za pomocą przełącznika nożnego.

Do umieszczonego po lewej stronie kostki pokrętła EXP 1 przypisane są pierwsze ustawienia ekspresji, a do pokrętła EXP 2 drugie. W obu przypadkach pełne skręcenie gałki w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara odpowiada pozycji z dociśniętą piętą na tradycyjnym pedale, natomiast pełne skręcenie w stronę zgodną z ruchem wskazówek odzwierciedla pozycję maksymalną pedału (czyli płaską z dociśniętymi palcami). Przypisane do gałek diody LED wskazują, które pokrętło jest aktywne. 

Aby zmaksymalizować kompatybilność Cntl Knob z innymi produktami, został on wyposażony w przycisk TRS +/-, który pozwala dopasować polaryzację ekspresji do kontrolowanego urządzenia. Dla dodatkowej wygody kostka posiada również kabel TRS o długości 6 stóp (1,82 m). Efekt może być zasilany z zasilacza pedalboardu użytkownika lub poprzez opcjonalny zasilacz EHX 9.6DC200mA.

 

https://www.ehx.com/
https://guitarcenter.pl/