Electro-Harmonix Nano Operation Overlord

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix Nano Operation Overlord

Firma Electro-Harmonix zaprezentowała nową, kompaktową wersję Nano przesteru Operation Overlord.

W przeciwieństwie do poprzednika, Nano Operation Overlord nie jest już efektem stereofonicznym, ale jak zapowiada firma, zachowuje on pełną charakterystykę brzmień overdrive i distortion oraz wszechstronność, dzięki której może on pracować zarówno z gitarą i basem, jak i klawiszami.

Electro-Harmonix Nano Operation Overlord posiada możliwość przełączenia między dwoma trybami - Normal i Boost. Tryb Normal zapewnia wzmocnienie od niskiego do średniego i opiera się na trzech, podobnych do wzmacniacza, stopniach wzmocnienia obwodu JFET. Pełne nasycenie przesteru otrzymamy w trybie Boost, który dodaje obwód klasycznego pedału typu overdrive przed JFET (przycisk Boost + niebieska dioda LED sygnalizująca włączenie trybu). Efekt wyposażono również w pokrętło blend (Dry), nieocenione dla basistów i klawiszowców, trzypozycyjny przełącznik poziomu wyjściowego oraz aktywną trzypasmową korekcję.

Charakterystyka:

• Trzy tryby poziomu wyjściowego dla instrumentów różnego typu (Hi/Norm/Lo). Tryb Hi sprawdzi się w instrumentach o niskim poziomie wyjściowym - gitarach wyposażonych w przetworniki single-coil, albo w vintage'owych elektrycznych pianinach. Norm dedykowany jest dla gitar z humbuckerami i większości współczesnych urządzeń klawiszowych, Lo to tryb dla instrumentów o wysokim poziomie wyjściowym, jak niektóre syntezatory czy gitary.
• Trzypasmowa aktywna korekcja (Treble, Mid, Bass)
• Pokrętła Vol, Gain oraz Dry, które miesza sygnał czysty z przesterowanym. Pozycja minimalna regulatora Dry to 100% brzmienie przesteru, pozycja maksymalna - 100% sygnału czystego. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla basistów i klawiszowców pomagając im zachować m.in. właściwą artykulację instrumentu, a w przypadku gitarzystów sprawdza się, gdy Nano Operation Overlord używany jest z innymi kostkami przesteru lub przesterowanym wzmacniaczem.
• Footswitch do przełączenia efektu w tryb buffered bypass. Gdy efekt jest włączony sygnalizuje to czerwona dioda LED.
• Zasilanie: Bateria 9V lub zasilacz.

 

https://www.ehx.com