Kompaktowy wzmacniacz Electro-Harmonix 5MM Guitar Power

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Kompaktowy wzmacniacz Electro-Harmonix 5MM Guitar Power

Electro-Harmonix zaprezentował kompaktowy wzmacniacz w formie stompboxa - 5MM Guitar Power Amplifier.

Electro-Harmonix 5MM Guitar Power Amplifier to najmniejszy z rodziny wzmacniaczy marki w formie pedału gitarowego, reprezentowanej już przez 22 Caliber i 44 Magnum. Urządzenie dostarcza mocy 2,5 watt, może być podłączone bezpośrednio do kolumn o impedancji 8 Ω – 16 Ω, a jego poręczne rozmiary pozwalają dosłownie na schowanie go do kieszeni.

EHX 5MM znajdzie zastosowanie we wszystkich sytuacjach, gdzie nie jest wymagane wzmocnienie o większej mocy. Wzmacniacz został zaprojektowany z myślą o gitarze i może być używany samodzielnie, albo z ulubionym przesterem, korektorem lub preampem (podłączonych do gniazda Input). Jednocześnie nie można zapominać, że pomimo wyglądu, EHX 5MM nie jest efektem gitarowym, ale kompaktowym wzmacniaczem, dlatego gniazdo output może służyć wyłącznie do podłączenia do kolumny, a nie innego wzmacniacza, efektu gitarowego, miksera, komputera czy innego podobnego sprzętu. Jak zapewnia producent, 5MM brzmi dobrze również z innymi instrumentami, jak bas czy klawisze.

Kolejną zaletą Electro-Harmonix 5MM Power Amp jest jego prostota. Wzmacniacz wyposażony jest w pokrętło Volume oraz przełącznik Bright, który podbija wysokie częstotliwości. Zasilany jest dołączonym do kompletu zasilaczem.

 

https://www.ehx.com/