Debut - nowa seria wzmacniaczy Blackstar

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Debut - nowa seria wzmacniaczy Blackstar

Firma Blackstar powołała do życia najnowszą serię wzmacniaczy, Debut, zgodnie z nazwą przeznaczoną dla początkujących graczy.

Jak informuje firma, wzmacniacze z linii Debut Series zostały zaprojektowane przez ten sam zespół badawczo-rozwojowy, który odpowiada za lampowe konstrukcje Blackstara z górnej półki i mają zapewnić "najwyższą jakość gry dla gitarzystów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym instrumentem i szukają swojego brzmienia". Prostota użytkowania, analogowy design oraz elementy wykończenia najwyższej jakości mają uczynić modele Debut "najbardziej pożądanymi wzmacniaczami do ćwiczeń dostępnymi na rynku", bez względu na umiejętności gry i budżet.

Od lewej: Blackstar Debut 10E i Blackstar Debut 15E

Nowa seria obejmuje modele Debut 10E i Debut 15E o mocy wynoszącej, odpowiednio, 10 i 15 watów, dwóch głośnikach 3" oraz vintage'owym, kremowym wykończeniu obudowy z panelami kontrolnymi w czerwonym kolorze (ox-blood). Urządzenia posiadają dwa kanały (czysty i przesterowany), opatentowany przez Blackstara system korekcji ISF (Infinite Shape Feature), pozwalający na płynną zmianę charakteru brzmienia od amerykańskiego do brytyjskiego lub odwrotnie oraz wbudowany efekt taśmowego echa.

Blackstar Debut 10E

Panel kontrolny Blackstar Debut 15E posiada dodatkowe pokrętła Gain (regulacja efektu overdrive lub distortion) i Tone (regulacja balansu między pasmami Treble i Bass) 

Emulowane wyjście słuchawkowe i głośnikowe cechuje się tonalną charakterystyka kolumny gitarowej i zapewnia naturalne brzmienie dla cichego ćwiczenia w słuchawkach oraz nagrywania, podczas gdy wejście liniowe/MP3 pozwoli na odtwarzanie podkładów do gry, ale także podkładu dźwiękowego gier i filmów czy słuchanie muzyki.

 

 

https://www.blackstaramps.com/