Blackstar Acoustic:Core 30

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar Acoustic:Core 30

Blackstar prezentuje Acoustic:Core 30 - najnowszy wzmacniacz akustyczny i wokalowy opracowany "z myślą o współczesnych piosenkarzach".

Jak zapewnia Blackstar, Acoustic:Core 30 został zaprojektowany, aby dać piosenkarzom i songwriterom możliwość uzyskania profesjonalnego brzmienia bez żadnej wiedzy w zakresie inżynierii dźwięku, a następnie zaprezentowania go za pośrednictwem transmisji na żywo, występów na żywo lub nagrań w studio. Całość w kompaktowym, łatwym do przenoszenia zestawie z opcją zasilania bateryjnego.

 

Zaprojektowany przez ten sam zespół, który opracował wielokrotnie nagradzaną serię wzmacniaczy akustycznych Sonnet, Acoustic:Core 30 to "najbardziej naturalnie brzmienie akustyczne z mocą i elastycznością światowej klasy platformy cyfrowej Core firmy Blackstar". Urządzenie jest wynikiem wielu godzin spędzonych przez konstruktorów firmy na badaniach i porównaniach z innymi, wiodącymi wzmacniaczami akustycznymi na rynku. Zgodnie z reklamującym go hasłem - "The Way You Play Today" - Acoustic:Core 30 to wzmacniacz, który możesz zabrać wszędzie, zaprojektowany z myślą o dzisiejszym stylu gry i tworzenia muzyki - transmisji strumieniowej, nagrywania, ćwiczeń lub występów na żywo. Jego unikalne elementy sterujące Enhance i Vocal Clarity ułatwiają uzyskanie profesjonalnego dźwięku, a Super Wide Stereo "zainspiruje kreatywność brzmieniową i wokalną".

Blackstar Acoustic:Core 30 to dwukanałowy wzmacniacz o mocy 30 watów (lub 2x15 W w trybie Super Wide Stereo). Kanał 1 posiada wejście jack 1/4" z regulacją Gain, korekcją Low i High oraz funkcja wyboru Enhance, która stosuje korektor klasy studyjnej, w celu zapewnienia przestrzenności brzmienia instrumentu. Ponadto niezależny regulator Reverb z dwoma rodzajami reverbu do wyboru (Room i Hall) w trybie Super Wide Stereo oraz dedykowany Chorus z dwoma oddzielnymi efektami chorus, Vintage i Wide, w trybie Super Wide Stereo.

Kanał 2 posiada wejście XLR/jack, regulatory Gain oraz Low, Mid i High trójpasmowej korekcji - idealnej do mikrofonu lub innych instrumentów, a także przełącznik Vocal Clarity, który sprawia, że ​​mikrofon dynamicznie przebija się przez miks i zapewnia bardziej profesjonalne brzmienie wokalu. Dodatkowo pokrętło Reverb z dwoma trybami reverbu do wyboru (Room i Hall), w trybie Super Wide Stereo. Globalna kontrola Blackstar Acoustic:Core 30 obejmuje pokrętło Master Volume oraz przycisk Phase, który pozwala kontrolować wszelkie niepożądane sprzężenia zwrotne.

 

Blackstar Acoustic:Core 30 działa również jako interfejs USB Audio - podłączając USB można równocześnie przesyłać źródłowy i przetworzony sygnał audio do komputera do celów nagrywania. Dźwięk ze wzmacniacza przesyłany jest przez USB bezpośrednio do komputera w czterech niezależnych kanałach:
Kanał USB 1 + 2: Miks stereo kanałów gitary i wokalu, w tym Efekty Reverb i Chorus.
Kanał USB 3: Oddzielny suchy sygnał z kanału 1
Kanał USB 4: Oddzielny suchy sygnał z kanału 2

Wyjście Line Out / Headphone zapewnia naturalny dźwięk przy podłączeniu do słuchawek, urządzeń nagrywających, systemu PA lub miksera. Wejście Line In / Streaming pozwala na podłączenie wzmacniacza do telefonu, playera MP3, tabletu lub laptopa albo automatu perkusyjnego, w celu uzyskania podkładu pod grę. Można także użyć odpowiedniego kabla TRRS 3,5 mm do łatwego przesyłania strumieniowego na żywo za pomocą kompatybilnego urządzenia. Wzmacniacz posiada również regulowaną podstawkę, która umożliwia precyzyjną regulację kąta ustawienia.

Dzięki gniazdu Footswitch, Blackstar Acoustic:Core 30 współpracuje ponadto z opcjonalnym przełącznikiem nożnym FS-18, lub innym dwuprzyciskowym footswitchem. Opcjonalny powerbank PB-1 zapewni możliwość pracy urządzenia do 9 godzin.

 

 

www.blackstaramps.com

www.sound-service.eu