BLACKSTAR amPlug2 FLY Bass

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki BLACKSTAR
Testy
2020-02-03
BLACKSTAR - amPlug2 FLY Bass

Blackstar amPlug2 FLY Bass należy do niedawno usprawnionej przez brytyjskiego producenta seri miniaturowych wzmacniaczy słuchawkowych amPlug, przeznaczonych dla gitar elektrycznych i basowych. Ostatni człon mówi nam o wersji przeznaczonej dla gitar basowych, nietrudno też ją pomylić z gitarową dzięki oznaczeniu na przednim panelu urządzenia.

Basowy model amPlug2 FLY Bass zamknięto w prostokątnej, miniaturowej obudowie ze stylową imitacją grilla na froncie, zintegrowanej z obracanym w zakresie 180 stopni wtykiem jack 1/4”. Tak konstrukcja pozwala na bezproblemowe użycie z różnymi rodzajami gniazd wejściowych, umieszczanych na boku lub na płycie wierzchniej instrumentu. Blackstar amPlug2 FLY Bass oddaje do dyspozycji trzy charaktery barwy Classic, Modern i Overdrive z regulatorami nasycenia GAIN, barwy TONE oraz głośności VOLUME. Na pokładzie znalazł się bardzo przydatny w ćwiczeniu mini-automat perkusyjny z sześcioma pętlami rytmicznymi i opcją ustalenia tempa przyciskiem TAP. Ten sam przycisk po przytrzymaniu w trybie HOLD służy do wyboru danej pętli.

Obrotowy wtyk jack pozwala na bezproblemowe dopasowanie do popularnych gniazd oraz ustawienie odpowiedniej pozycji.

amPlug2 FLY Bass zasilany jest dwoma, dołączonymi w zestawie bateriami typu AA (‘małe paluszki) AA, zapewniającymi działanie do 17 godzin. Tryb oszczędzania energii wyłącza urządzenie po 30 minutach bezczynności. Gniazdo AUX pozwala na podłączenie zewnętrznego odtwarzacza a do znajdującego się na bocznej ściance wejścia PHONES 1/8” możemy podłączyć słuchawki bądź wyprowadzić sygnał do miksera lub karty muzycznej. Całość dopełnia przycisk zasilania, służący też po dłuższym przytrzymaniu do przełączania barw.

W PRAKTYCE

Blackstar amPlug2 FLY Bass podobnie jak jego gitarowy brat zapewnia wysoki komfort użytkowania - tak małe urządzenie możemy zabrać zawsze ze sobą, czy to w gig-bagu, futerale czy nawet w kieszeni, a obrotowy wtyk jack pozwala na dostosowanie pozycji po wpięciu. Wpinamy tylko słuchawki i od razu gramy, tym bardziej że basowa wersja oferuje sześć dobrze i dynamicznie brzmiących rytmów perkusyjnych, których tempo możemy zmieniać przyciskiem Tap. Do wyboru mamy takie style jak Rock, Funk, R&B, Hip Hop, Blues oraz klasyczny metronom. Ograniczeniem może być czasem wygodny dostęp do przycisków lub regulatorów, ale związane jest to z formatem tak małej konstrukcji.

Włącznik służy też po przytrzymaniu do wyboru jednego z 3 brzmień, co sygnalizowane jest innym kolorem diody.

Po dłuższym wciśnięciu przycisku zasilania amPlug2 FLY Bass włącza się, co sygnalizowane jest zielonym kolorem diody (barwa Classic). Kolejne naciśnięcia przełączają kanał na Modern (pomarańczowy kolor diody) i Overdrive, sygnalizowany czerwonym kolorem.

Ciepły w charakterze, inspirowany lampowymi konstrukcjami kanał Classic cechuje dobra dynamika, z lekko nosowym pazurem vintage po zwiększeniu gainu, przy dobrych słuchawkach lub odsłuchach czuć zwarty dół i lekko chropowaty, oldschoolowy środek. Modern to bardziej nowoczesne brzmienie o tłustym, pełnym dole, lekko wycofanym środku i nieco jaśniejszej górze, przydatne do szeroko pojętego popu czy funkowych zagrywek. Przy mocniejszym zarwaniu pojawia się nawet klangowa góra, słychać że inżynierowie Blackstara spędzili nad tym maleństwem trochę czasu.

Regulatory GAIN, TONE i VOLUME uzupełnia przycisk sekcji rytmicznej, oferujący 5 odmian pętli perkusyjnych oraz metronom.

Overdrive jak nazwa wskazuje wprowadza przesterowanie, które przy mniejszym gainie i jaśniejszej korekcji pozwala przenieść się w bardziej punkowe, surowe klimaty, a po podkręceniu nasycenia pobawić się solowymi, przesterowanymi zagrywkami o dłuższym sustainie. Choć nie można przesadzić tu z poziomem GAIN, który dosyć mocno kompresuje barwę, szczególnie w dolnych rejestrach.

Basowy Blackstar amPlug2 FLY to podrasowana jeszcze od strony brzmieniowej, nowa wersja miniaturowego formatu wzmacniacza amPlug, oferująca dynamiczne basowe barwy o 3 rożnych charakterach oraz wbudowane pętle perkusyjne, zwiększające jeszcze ćwiczeniową funkcjonalność.

www.blackstaramps.com
www.sound-service.eu

 

Kanały: 3 (Classic, Modern i Overdrive)
Efekty: 6 pętli perkusyjnych
Gniazda: AUX, PHONES
Regulatory: GAIN, TONE, VOLUME
Przełączniki: Power, Hold: Rhythm / Tap Tempo
Zasilanie: 2 x baterie AA (w zestawie) – do 17 godzin pracy
Wymiary: 86 x 38 x 31 mm
Waga: 40 g
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
300.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
listopad 2019
Kup teraz