Gretsch przedstawia nowe modele barytonowe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch przedstawia nowe modele barytonowe

Podczas targów NAMM 2020 Gretsch zaanonsował premierę dwóch nowych modeli barytonowych, które wzbogacą linię Electromatic.

Modele barytonowe nie pojawiają się często w ofercie Gretscha, a tym razem firma opracowała aż dwa całkowicie nowe modele - G5260 Electromatic Jet Baritone ze strunociągiem V-Stoptail oraz G5260T Electromatic Jet Baritone z Bigsby.

Gitary posiadają jednolity korpus z mahoniu oraz klonowe gryfy o profilu Thin "U", przykręcone do korpusu czterema śrubami. Jak na modele barytonowe przystało, cechują się one wydłużoną menzurą, która wynosi 29,75” (756 mm). Instrumenty zostały wykończone na wysoki połysk, zostały wyposażone w chromowany osprzęt a także biały binding topu i gryfu oraz dostępne są w pięciu wersjach kolorystycznych:

G5260 Electromatic Jet Baritone with V-Stoptail - Dark Cherry Metallic i Jade Grey Metallic ze srebrnym pickguardem oraz London Grey z czarnym pickguardem

G5260T Electromatic Jet Baritone with Bigsby - Black ze srebrnym pickguardem i Airline Silver z czarnym pickguardem

Wawrzynowa podstrunnica o promieniu 12" (305 mm) mieści 22 progi medium jumbo oraz markery z pearloidu - prostokąty w przypadku G5260 i typu Thumbnail w wersji z Bigsby. Szerokość siodełka z syntetycznej kości wynosi 1,685” (42,8 mm). Za przeniesienia brzmienia odpowiada para minihumbuckerów Gretscha, które wiernie oddają mocne dolne pasmo z zachowaniem krystalicznej artykulacji i jakości na każdym poziomie wzmocnienia. Pickupy sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Volume i Master Tone.

Instrumenty wyposażono w klucze Die-Cast oraz mostki Anchored Adjusto-Matic i, w zależności od wersji, w strunociąg Gretsch V-Stoptail (G5260) lub Bigsby Licensed B50 Vibrato (G5260T).

https://www.gretschguitars.com/