Nowy Gretsch G2655TG-P90 Limited Edition Streamliner

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowy Gretsch G2655TG-P90 Limited Edition Streamliner

Letnie nowości marki Gretsch objęły m.in. kolekcję Streamliner wraz z modelem G2655TG-P90 Limited Edition Streamliner Center Block Jr. with Bigsby.

Tradycyjnie już w przypadku Gretscha nazwa modelu wskazuje na wiele szczegółów konstrukcyjnych instrumentu. Limitowany G2655TG-P90 dostępny jest w wykończeniu Matte Black z bindingiem korpusu, gryfu i główki w wersji Aged White, złotym osprzętem oraz czarnymi, vintage'owymi pokrętłami potencjometrów.

Gitara wyposażona jest w mniejszy i wygodny do gry korpus z podwójnym wcięciem wykonany z laminatu klonu. Korpus posiada wypukły top i płytę tylną oraz komorowany, świerkowy blok centralny, który wpływa na klasyczne brzmienie Streamlinera i minimalizuje niepożądane sprzężenia. Wklejany, satynowo wykończony gryf o profilu Thin U wykonano z drewna nato, a wieńczącą go podstrunnicę z wawrzynu. Podstrunnica cechuje się promieniem 12" (305 mm), 22 progami medium jumbo, siodełkiem z syntetycznej kości oraz dużymi, prostokątnymi markerami z pearloidu. Menzura instrumentu wynosi 24,75" (629 mm).

Za brzmienie odpowiada para przetworników Broad’Tron BT-2S przy mostku oraz P90 Soap Bar przy gryfie, który przynosi jaśniejsze, bardziej przejrzyste brzmienie niż tradycyjny humbucker. Kontrola pickupów następuje za pośrednictwem trójpozycyjnego przełącznika oraz odrębnych regulatorów Volume dla każdego przetwornika, Master Volume i Master Tone.

Na pokładzie Gretscha G2655TG-P90 Limited Edition Streamliner znajdziemy ponadto mostek Anchored Adjusto-Matic z licencjonowanym strunnikiem Bigsby B50 oraz klucze Die-Cast.

https://www.gretschguitars.com/