Nowości w kolekcji Gretsch Streamliner

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowości w kolekcji Gretsch Streamliner

Kolekcja Streamliner marki Gretsch powiększyła się o nowy model G2210 Streamliner Junior Jet Club oraz nowe wersje kolorystyczne wielu innych instrumentów.

Gretsch G2210 Streamliner Junior Jet Club

Gretsch G2210 Streamliner Junior Jet Club charakteryzuje się agresywnym atakiem i przeznaczony jest dla gitarzystów preferujących bezpośrednie, surowe granie i potrzebujących konkretnego brzmienia w przystępnej cenie. Korpus oraz gryf nowego modelu wykonano z drewna nato i wykończono na wysoki połysk. Gryf cechuje się cienkim profilem U i został przykręcony do korpusu czterema śrubami. Promień zbudowanej z wawrzynu podstrunnicy wynosi 12" (305 mm). Posiada ona czarny binding, 22 progi medium jumbo oraz markery typu Thumbnail wykonane z pearloidu. Dostępne są cztery wersje kolorystyczne - Golddust, Gunmetal, Imperial Stain i Vintage White - wszystkie z szylkretowym pickguardem i niklowanym osprzętem. Menzura wynosi 24,75” (629 mm).

Za brzmienie z mocnym dolnym pasmem i gardłowym środkiem odpowiadają zamontowane w instrumencie pickupy Broad’Tron sterowane potencjometrami Master Volume i Master Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Wśród pozostałych komponentów gitary znajdziemy odlewane klucze, kompensowany mostek typu wraparound (struny przewleka się od strony przetworników a następnie owija dookoła mostka) oraz siodełko z syntetycznej kości.

Nowe wykończenia

G2420T Streamliner Hollow Body With Bigsby oferowany jest w nowej wersji Gunmetal z szylkretowym pickguardem

G2420 Streamliner Hollow Body With Chromatic II zdobi nowy kolor Phantom Metallic oraz szylkretowy pickguard

G2622T Streamliner Center Block With Bigsby w wykończeniu Imperial Stain i z czarnym pickguardem

G2622 Streamliner Center Block With V-Stoptail w nowej wersji Ocean Turquoise z szylkretowym pickguardem

Leworęczny G2622LH Streamliner Center Block With V-Stoptail pojawi się w wersji Gunmetal z czarnym pickguardem

G2655 Streamliner Center Block Jr. With V-Stoptail w nowym kolorze Village Amber z z szylkretowym pickguardem

G2655T Streamliner Center Block Jr. With Bigsby w opcji Phantom Metallic i czarnym pickguardem.

Sekretem brzmienia tych modeli są przetworniki Broad’Tron BT-2S zaprojektowane specjalnie do serii Streamliner. Ich pracą steruje trzypozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume (dla pickupa mostkowego), Master Volume i Master Tone.

Wszystkie gitary posiadają korpusy z laminatu klonu z otworami rezonansowymi w kształcie f, białym bindingiem i ożyłkowaniem, gryfy z nato, wawrzynowe, 22-progowe podstrunnice o promieniu 12" oraz niklowany osprzęt.

https://www.gretschguitars.com/