Gretsch G6129T Limited Edition Players Edition Jet FT Light Blue Pearl

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch G6129T Limited Edition Players Edition Jet FT Light Blue Pearl

Najnowszym, limitowanym modelem Gretsch z linii Players Edition jest Jet FT G6129T w przyciągającym wzrok wykończeniu Light Blue Pearl.

Modele Jet funkcjonują na scenie już od 65 lat, a nowy G6129T Players Edition Jet FT ma być swoistą kulminacja stojącego za nimi brzmieniowego dziedzictwa. Podobnie jak inne Jet-y, gitara posiada mahoniowy korpus solid body o grubości 1,85", z komorami rezonansowymi i topem z laminatu klonu. Trudno nie zwrócić uwagi na wykończenie topu w unikalnej wersji Light Blue Pearl. Gitarę zdobi ponadto biały binding korpusu, gryfu i główki.

Gryf wykonano z mahoniu i nadano mu profil Standard U oraz wykończono lakierem uretanowym na wysoki połysk. Palisandrowa podstrunnica mieści 22 progi medium jumbo oraz klasyczne markery typu Neo-Classic Thumbnail umieszczone przy górnej krawędzi podstrunnicy i wykonane z pearloidu. Na prośbę użytkowników nowy Jet FT posiada nieco obniżone gniazdo łączenia korpusu z gryfem, co poprawiło komfort, szczególnie dla pracy lewej ręki i precyzję gry. Nowy, pełny cutaway oraz zwężone kopyto gwarantują pełny dostęp do wszystkich progów. Menzura instrumentu wynosi 24,6" (625 mm) a promień podstrunnicy 12" (305 mm).

Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów High Sensitive Filter'Tron, które w połączeniu z komorowanym korpusem zapewniają szerokie, zbalansowane i transparentne brzmienie. Pickupy sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem, dwoma pokrętłami Volume dla każdego przetwornika oraz regulatorami Master Volume i Master Tone. Na osprzęt Gretscha G6129T złożył się mostek Anchored Adjusto-Matic ze strunociągiem Bigsby B7CP String-Thru, blokowane klucze Gotoh a także srebrny pickguard z logo marki.

https://www.gretschguitars.com