Gretsch prezentuje nową sygnaturę Steve Warinera

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch prezentuje nową sygnaturę Steve Warinera

Na startujących dziś targach Summer NAMM 2019 Gretsch zaprezentuje najnowszy sygnowany model G6120T-SW Steve Wariner Signature Nashville Gentleman With Bigsby.

Steve Wariner to gitarzysta i wokalista country, który może pochwalić się nie tylko czterema nagrodami Grammy i niemal 20 albumami studyjnymi, z których kilka pokryło się złotem. Ponad 50 singli Warinera trafiło na listę country Billboardu, a 14 z nich znalazło się na pozycji pierwszej. Jest stałym artystą legendarnego radia Grand Ole Opry i członkiem Music City Walk of Fame w Nashville oraz Kentucky Music Hall of Fame. Co więcej Steve Wariner jest jednym z zaledwie pięciu gitarzystów wyróżnionych przez samego Cheta Atkinsa tytułem "Certified Guitar Player".

Mówi Steve Wariner: "Wciąż przywołuję cudowne wspomnienia, gdy jako dzieciak stałem w całkowitym zachwycie przed ścianą pełną przepięknych gitar Gretscha w sklepie Vic Zinn. Posiadanie jednej z nich było ogromnym marzeniem. Własny, sygnowany model - Nashville Gentleman - to jeszcze więcej niż jego spełnienie. Zdaję sobie sprawę z bogatej historii tej marki. Jestem zawstydzony ale i dumny, że znalazłem się w gronie takich artystów, jak m.in. Duane Eddy, Malcolm Young, Brian Setzer, czy oczywiście mój mentor Chet Atkins".G6120T-SW Steve Wariner Signature Nashville Gentleman posiada 16" korpus hollowbody z pojedynczym wcięciem - całość w wykończeniu Magic Black. Wypukłe płyty - przednią i tylną - oraz boki korpusu wykonano z laminatu klonu. Nie zabrakło również bindingu - w wersji Aged White z czarno-białą lamówką, a całość korpusu pokryto błyszczącym lakierem nitrocelulozowym. Klonowy gryf charakteryzuje się profilem Standard U i również został pokryty lakierem nitro. Hebanowa podstrunnica z bindingiem Aged White posiada 22 progi medium jumbo oraz klasyczne markery Neo-Classic Thumbnail z pearloidu umieszczone przy górnej krawędzi. Promień podstrunnicy wynosi 12" (305 mm), a menzura instrumentu 25,5" (648 mm).

Instrument uzbrojono w pickupy typu Filter'Tron - TV Jones TV Classic Plus przy mostku oraz gryfowy TV Jones Paul Yandell Duo-Tron, który został opracowany przez najlepszego przyjaciela Cheta Atkinsa, Paula Yandella. Charakteryzuje się on zastosowaniem równocześnie stalowych nabiegunników sztabkowych oraz śrubkowych, co ma wiązać się z wyjątkową separacją brzmienia każdej struny. Duo-Tron został zaprojektowany z myślą o grze fingerstyle i zachowaniu pełnego charakteru strun wiolinowych co przekłada się na pełniejsze, grubsze i bardziej skoncentrowane brzmienie. Obydwa przetworniki TV Jones połączono w parę specjalnie na potrzeby tego modelu, co ma zapewnić doskonałą artykulację, lekko zaokrągloną górę i nieco większą moc wyjściową. Przetworniki regulowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Volume i Master Tone (w wersji Push/Pull do rozłączanie cewek).

Sygnowany Nashville Gentleman posiada również vintage'owy, mosiężny mostek Tru-Arc Brass Rocking Bar ze strunociągiem Bigsby B6GP String-Thru oraz blokowane klucze Gotoh w złotym - podobnie jak reszta osprzętu - wykończeniu. Całość uzupełniają klasyczne pokrętła potencjometrów G-Arrow oraz złoty pickguard z pleksi z czarnym logo Gretsch i sygnowaną grafiką Warinera.

"Projektowanie i powoływanie do życia tego modelu zajęło niemal dwa lata - dodaje Steve Wariner. Wiem, że jestem wybredny, ale uważam, że warto czekać na wspaniałe rzeczy. Swój wielki udział w pracy nad designem i wyposażeniem gitary mieli Jeff Senn (wytwórca gitar z Nashville, twórca marki Senn Guitars) i Ryan Wariner (muzyk country, syn Steve'a). To wszystko sprawia, że jest to poważna propozycja dla graczy, począwszy od unikalnego systemu rozłączania cewek na oszałamiającym wykończeniu Magic Black skończywszy. Ta gitara jest przy tym niezwykle wszechstronna - z wielką łatwością możemy przejść od fingerstyle do mocniejszego rocka oraz stylów alternatywnych."

 


https://www.gretschguitars.com