John Petrucci zapowiada solowy album Terminal Velocity

Newsy
John Petrucci zapowiada solowy album Terminal Velocity

Gitarzysta i lider Dream Theater, John Petrucci zapowiedział na jesień premierę drugiego solowego albumu, który będzie nosić tytuł "Terminal Velocity."

W tym roku mija 15 lat od premiery solowego debiutu Johna Petrucci "Suspended Animation". Jego następcę gitarzysta zapowiadał już od kilku lat, wreszcie jednak fani doczekali się konkretów. Drugi album lidera Dream Theater, zatytułowany "Terminal Velocity" ukaże się jesienią tego roku. Na razie nie znamy większej ilości szczegółów na temat tego wydawnictwa, poza okładką stworzoną przez Seana Mosher-Smith z Echo Designlab.

"Tak się szczęśliwie składa, że właśnie pracuje nad czymś, co w perspektywie ma trafić na mój drugi solowy krążek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem całość będzie gotowa jeszcze pod koniec tego roku - już w 2014 roku mówił Petrucci w wywiadzie dla Gitarzysty - Od Suspended Animation minęło trochę czasu i jestem mocno ciekawy reakcji ludzi na nowe brzmienie, ale póki co nie będę jeszcze zdradzał żadnych szczegółów".

"To naprawdę zawstydzające, że mój pierwszy i jedyny solowy album ukazał się w 2005 roku - opowiadał gitarzysta pięć lat później, w jednym z ubiegłorocznych wywiadów - Fani, którzy śledzą trasy G3 zapewne wiedzą, że mam przygotowanego sporo materiału. Dlatego następnym razem, kiedy będę mógł nad tym przysiąść w studio, nie będę nagrywał nowego krążka Dream Theater ani koncertował z Dream Theater tylko nagram muzykę na mój nowy solowy krążek."

Zdjęcie: Robert Wilk