Seymour Duncan Dark Sun gitarzysty Periphery

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan Dark Sun gitarzysty Periphery

Firma Seymour Duncan zaprezentowała efekt Dark Sun opracowany wspólnie z gitarzystą Periphery, Markiem Holcombem.

Markowi Holcombowi nie obce są zarówno bombastyczne riffy i płynne solówki, jak i bardziej atmosferyczna i ambientowa strona gry na gitarze, oparta na kunsztownych, czystych pasażach akcentowanych przez krystaliczny pogłos i harmonijny delay, która pełni w Periphery rolę oddechu od agresywniejszych partii. Stąd pomysł opracowania efektu łączącego w jednym urządzeniu brzmieniowe oczekiwania Marka.

Zaprezentowany właśnie Seymour Duncan Dark Sun to efekt łączący cyfrowy delay z reverbem, który wykorzystuje ulubione brzmienia Holcomba z kostek Andromeda Dynamic Delay i Silver Lake Dynamic Reverb. Dark Sun oferuje kombinację ciepłego i czystego cyfrowego delaya oraz wykwintnego pogłosu typu 'hall' i umożliwia ich stosowanie w sposób pożądany przez użytkownika, który ma możliwość regulowania korekcji, zwiększenia nasycenia lub chóralnej modulacji, czy też - przy pomocy pokrętła Dynamic Expression - regulowania miksu zastosowanych efektów.

Jednym z głównych oczekiwań Holcomba była możliwość zmiany kolejności efektów na gorąco podczas gry oraz przypisania ich albo do lewego, albo do prawego kanału. Służy do tego pokrętło Routing, dzięki któremu można uzyskać całkowicie różne brzmienia. Routing pozwala na wybór czterech opcji: Delay > Verb (efekty ustawione szeregowo, delay przed reverbem), Verb > Delay (efekty ustawione szeregowo, reverb przed delayem), L:D—R:R (Left: Delay - Right: Reverb - efekty ustawione równolegle z delayem w lewym a reverbem w prawym kanale) oraz L:R—R:D (Left: Reverb - Right: Delay - efekty ustawione równolegle z reverbem w lewym a delayem w prawym kanale). Ustawienie pogłosu i opóźnienia w dwóch kanałach pozwala na używanie obydwu tych efektów w stereo albo jako dwa odrębne efekty w jednym urządzeniu.

Wraz z przyciskami oraz pokrętłem Tweak użytkownik otrzymuje dodatkowe regulacje - LPF i HPF (Filtr dolno i górno przepustowy), SAT (poziom gainu, od efektów lo-fi, poprzez saturację taśmową do przesterowanych powtórzeń w stylu shoegaze), a także sekcję modulacji (Depth, Rate i Blend) pozwalającą na regulację głębokości, tempa oraz rozłożenia jej na reverb, delay lub obydwa.

Sekcja delaya Seymour Duncan Dark Sun posiada osiem trybów (ćwierćnuta, ósemka z kropką, ósemka, triola, Pattern (kombinacje ćwierćnut i ósemek), Reverse (odwrócony delay), Ping Pong (delay przemieszczający się między lewym a prawym kanałem), Reverse Ping Pong (odwrócony delay przemieszczający się między lewym a prawym kanałem)), a także tap tempo w przycisku nożnym (który służy również do wyboru presetów), regulację Time (od 50 milisekund do 5 sekund), Feedback oraz D.Mix odpowiadający za poziom delaya (od 100% wet do 100% dry). Kilkufunkcyjnym przyciskiem Trails można również wybrać czas opóźnienia między milisekundami, a uderzeniami na minutę (BPM).

Seymour Duncan Dark Sun został wyposażony w true-bypass, a także jest kompatybilny z MIDI, posiada 128 presetów pogrupowanych po cztery w 32 bankach oraz port micro-USB umożliwiający aktualizację oprogramowania oraz zarządzenie presetami.

 

https://www.seymourduncan.com