Pickupy Seymour Duncan Brad Paisley Signature La Brea Telecaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Pickupy Seymour Duncan Brad Paisley Signature La Brea Telecaster

Najgorętszą nowością marki Seymour Duncan na początek 2020 roku są sygnowane przetworniki Brad Paisley Signature La Brea Telecaster.

Pickupy Seymour Duncan La Brea to vintage'owe przetworniki przeznaczone dla Telecastera, które powstały we współpracy z Bradem Paisleyem, specjalnie na potrzeby instrumentu Brada - Telecastera "La Brea" z 1968 roku.

W 2017 roku, po długich poszukiwaniach perfekcyjnej gitary, Brad Paisley nabył oryginalnego Telecastera z 1968 roku. Gitara grała pięknie, ale niestety została fatalnie odnowiona czarną farbą akrylową. Dlatego Brad poprosił o pomoc Billa Crooka, weterana wśród lutników i eksperta od łezkowatego wzoru paisley. Crook wielokrotnie współpracował wcześniej z Paisley'em nad jego gitarami ozdobionymi tym motywem. Wzór paisley, którego charakterystyczną cechą jest zakręcona łza, wywodzi się z Bliskiego Wschodu, a w Europie rozpowszechnił się pod koniec XVIII wieku. Tkaniny z tym motywem były produkowane w szkockim mieście Paisley - stąd wzięła się obecna nazwa wzoru. Metoda Crooka polega na nałożeniu na gitarę papieru z wzorem paisley i pokrycie go warstwą przeźroczystego lakieru uszczelniającego.

Zdjęcie: Crook Custom Guitars

Zadaniem Billa Crooka było usunięcie czarnego lakieru z Telecastera Brada i nałożenia na niego papierowego wzoru paisley w wersji relic. Jednak, ku zdumieniu obydwu, usunięty lakier odsłonił oryginalny, różowy wzór paisley z 1968 roku. Paisley nazwał instrument La Brea, ponieważ czarny lakier kryjący oryginalny, różowy wzór przypominał mu położony w południowej Kalifornii rejon La Brea Tar Pits z naturalnie powstałymi asfaltowymi jeziorkami. Wciąż jednak do poprawy pozostawały pickupy i z tym problemem Brad zwrócił się do pracowników firmy Seymour Duncan. W ten sposób powstał zestaw vintage'owych przetworników Brad Paisley Signature La Brea Telecaster Set.

Pickupy Seymour Duncan Brad Paisley Signature La Brea Telecaster montowane są ręcznie w Santa Barbara w Kalifornii.

Mostkowy pickup La Brea wyróżniają magnesy Alnico IV, opleciony tkaniną czarny kabel, poziom sygnału na poziomie 7,44 k oraz płytka z szarego forbonu. Pickup cechuje się klasycznym wyglądem i otwartym brzmieniem, którego można oczekiwać od vintage'owych przetworników, jednak ze wzmocnionym środkowym pasmem, co mogą zagwarantować wyłącznie magnesy Alnico IV.

Pickup gryfowy zbudowany jest w oparciu o magnesy Alnico II, posiada sygnał wyjściowy na poziomie 7,55 k oraz okablowanie i płytkę zgodne z historyczną specyfikacją, a jego brzmienie można opisać jako gładkie i tłuste.

Obydwa pickupy zapewniają idealny snap i twang - brzmienie, z którego znany jest Brad Paisley, z zaokrągloną górą i pełnym, mocno osadzonym dołem. Brad Paisley: "Te pickupy zadziałają z każdym Telecasterem. Zainstaluj je w jakimkolwiek Tele i zawsze poprawią jego brzmienie. Ale najlepsze w nich jest to, że zostały stworzone dla mnie i La Brea. To wspaniałe, kiedy możesz zaoferować odpowiedź na często zadawane mi pytanie "jak osiągnąć takie brzmienie?" Proszę bardzo, przede wszystkim użyj tych pickupów."

Pickupy Seymour Duncan Brad Paisley Signature La Brea Telecaster będą dostępne od połowy lutego w cenie: 495 PLN (mostek lub gryf) i 940 PLN (zestaw mostek + gryf)

 

https://www.seymourduncan.com
www.w-distribution.de