Seymour Duncan Silver Lake Dynamic Reverb

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan Silver Lake Dynamic Reverb

Seymour Duncan Silver Lake Dynamic Reverb to wyjątkowo wszechstronny efekt reverb z półki „high-end”, wyprodukowany w Kalifornii.

Silver Lake to w pełni programowalna, pogłosowa stacja robocza, łącząca w sobie wysokiej jakości algorytmy reverbu, unikalną kontrolę dynamiki i szerokie możliwości kreacji brzmienia. Efekt zapewnia niepowtarzalne wrażenia soniczne, zarówno w zakresie delikatnego przemiatania, jak i potężnego ambientu. Silver Lake Dynamic Reverb marki Seymour Duncan to bardzo rozbudowany procesor pogłosowy. Fundament brzmienia stanowi kolekcja ośmiu algorytmów, opcjonalne wariacje i kontrola ekspresji opatentowana przez ekspertów marki Seymour Duncan.

Silver Lake oferuje między innymi klasyczny pogłos Room, vintage’owe brzmienia sprężynowe i masywne pogłosy Plate i Hall. Ponadto, efekt posiada tryby specjalne, takie jak Shimmer, Swell, Gated i Delay/Verb, umożliwiające wyjście daleko poza ramy klasyki. Po wybraniu typu pogłosu, można modyfikować go za pomocą potencjometru Damp (aby przyciemnić barwę), kontrolera Grit (by zwiększyć nasycenie w klimatach lo-fi i Shoegaze) i pokrętła Tweak (chorusy, vibrata w duecie z echo bądź filtry górno- i dolnoprzepustowe).

Opcja Dynamic Expression pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym reakcji Silver Lake’a na atak na struny. Oznacza to, że sama dynamika gry może wpływać na ustawienia parametrów Mix, Modulation czy Damping, np. wybierając Mix, można ustawić Silver Lake na delikatny pogłos słyszany podczas gry o zrównoważonym ataku. Po zwiększeniu dynamiki gry, pogłos ten stanie się bardziej przestrzenny i intensywny, i odwrotnie. W zależności od regulacji konkretnego parametru, mocniejszy i lżejszy atak spowoduje trwałe zmiany sygnału. Ta funkcjonalność jest interaktywna, bardzo intuicyjna i muzycznie inspirująca. Wszystko, czego potrzeba do stworzenia odpowiedniego pogłosu dostępne jest na przednim panelu efektu - nie ma konieczności przewijania menu i stosowania zewnętrznego oprogramowania.

Z racji ogromnej palety brzmień dostępnych w Silver Lake’u, zespół Seymour Duncan uczynił kostkę w pełni programowalną. Po stworzeniu unikatowego pogłosu, można wczytać go w dowolnym momencie, zarówno za pomocą przycisków na panelu, jak i poprzez MIDI. Wejście MIDI In i Through pozwala zintegrować urządzenie z zewnętrznym sprzętem na potrzeby gry na żywo.

Silver Lake, wzmocniony cyfrowym silnikiem 24-bit/48kHz, posiada wejścia i wyjścia stereo, co czyni efekt kompatybilnym z szeroką paletą aplikacji do pracy na scenie i w studio. Urządzenie posiada także port USB, można więc podłączyć go do firmowej biblioteki brzmień Update/Librarian. Pozwoli to między innymi na późniejsze aktualizacje oprogramowania, nazywanie i zapisywanie presetów na komputerze oraz wymienianie się presetami z innymi użytkownikami. Całość uzupełnia przejrzysty, alfanumeryczny wyświetlacz.

 

 

Efekt Seymour Duncan Silver Lake Dynamic Reverb będzie dostępny od połowy maja 2018.

https://www.seymourduncan.com
www.w-distribution.de