Sygnowane modele Solar gitarzysty Morbid Angel

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Sygnowane modele Solar gitarzysty Morbid Angel

Gitarzysta Morbid Angel, Dan Vadim Von dołączył do grona artystów marki Solar Guitars i zaprezentował dwa sygnowane modele.

Dan Vadim Von dołączył do Morbid Angel w 2017 roku, ale jego związki z amerykańską legendą death metalu zaczęły się dużo wcześniej. Pracował m.in. jako projektant strony zespołu, a dziś tworzy gitarowy duet z jego założycielem, Trey'em Azagthothem. Wcześniej związany z firmą Jackson, Dan dołączył do grona endorserów założonej przez Ole Englunda marki Solar Guitars.

"Trudno wyrazić słowami to uczucie, gdy wreszcie bierzesz do ręki wyjątkowy instrument, którego stworzenie wymagało tak wiele pracy i wysiłku. - mówi Dan Vadim Von - Wyrazy uznania dla Solar Guitars za wcielenie w życie każdego detalu, którego zapragnąłem."

Współpraca Dana Vadima Vona z Solar Guitars rozpoczęła się z prawdziwym przytupem - od razu od dwóch sygnowanych modeli - siedmiostrunowego A1.7DVV z korpusem wziętym z serii Type A w wykończeniu Slime Green Metallic oraz V1.6DVV z korpusem typowym dla serii Type V w wykończeniu Blood Red Metallic.

Obydwa modele posiadają klonowe gryfy w konstrukcji set-thru neck i hebanowe podstrunnice, na których umieszczono 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, logo Solar przy 12 progu oraz blokowane siodełko. Poza markerami na podstrunnicy nie zabrakło również bocznych znaczników Luminlay "Glow In The Dark". Na pokładzie instrumentów znalazł się grafitowy pręt wzmacniający, mostek Floyd Rose 1000 z powiększonym mosiężnym blokiem oraz blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1. Menzura wynosi 25,5".

Solar A1.7DVV

Gitara posiada olchowy korpus, a promień podstrunnicy wynosi 400 mm (15,74"). Za brzmienie odpowiada para humbuckerów DiMarzio Blaze sterowanych regulatorem Volume i pięciopozycyjnym przełącznikiem.

Solar V1.6DVV

Gitara posiada mahoniowy korpus, a promień podstrunnicy wynosi 350 mm (13,78"). Za brzmienie odpowiadają przetworniki DiMarzio Air Norton przy gryfie i DiMarzio Paf Pro przy mostku sterowane regulatorem Volume i pięciopozycyjnym przełącznikiem.

Gitary będą dostępne w ofercie Solar Guitars od kwietnia, a ich cena w sklepie producenta wynosi 1299 EUR (Solar V1.6DVV) i 1399 EUR (A1.7DVV).

www.solar-guitars.com

Zdjęcie: Ellery Locklear