Solar V2.6 Halloween

Newsy
Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar V2.6 Halloween

Firma Solar Guitars zaprezentowała kolejny model, tym razem w metalowym kształcie strzałki - V2.6 Halloween w wykończeniu Trans Blood Red.

Podobnie, jak pozostałe modele marki należącej do Oli Englunda, Solar V2.6 Halloween to precyzyjne, profesjonalne narzędzie doskonałe zarówno do pracy w studio jak i występów na żywo, wyróżniające się wyglądem i komponentami.

Gitara w konstrukcji set-thru neck/body charakteryzuje się menzurą wynoszącą 25,5". Korpus wykonano z jesionu bagiennego, a szybki, cienki i wygodny gryf o profilu C z klonu. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 350 mm umieszczono 24 progi super jumbo, boczne markery oraz - tradycyjnie w przypadku gitar Solar - logo marki przy 12 progu. Czerwony kolor logo koresponduje z wykończeniem instrumentu w wersji Trans Blood Red Matte.

Za brzmienie Solar V2.6 Halloween odpowiada, tak jak większości pozostałych modeli marki, para humbuckerów Duncan Solar zapewniających szerokie spektrum brzmień, od organicznych cleanów do ciężkich przesterów z zachowaniem płynnego sustainu i maksymalnej klarowności. Przetworniki sterowane są przy pomocy trzypozycyjnego przełącznika, oraz regulatorów Volume i Tone (z opcją rozłączania cewek).

Gitara posiada czarny osprzęt. Na jej pokładzie znalazły się również klucze Grover o przełożeniu 18:1, grafitowy pręt napinający, płytka pręta z logo Solar oraz mostek hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus. Instrument oferowany jest wraz z futerałem deluxe.

 

https://www.solar-guitars.com