Nowe modele Solar Guitars: S1.6PB-27 i A2.8BOP

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Nowe modele Solar Guitars: S1.6PB-27 i A2.8BOP

Dynamicznie rozwijająca się marka Solar Guitars zaprezentowała dwa kolejne, nowe modele - ośmiostrunowy A2.8BOP i barytonowy S1.6PB-27.

"Rzeczy nie działy się tak szybko jak bym tego chciał – newsy informujące rynek robi się w zasadzie dwa razy do roku: przy okazji NAMM i Musikmesse. A ja chcę wypuszczać nowe produkty cały czas!" - mówił Ola Englund w naszym wywiadzie. Wszystko wskazuje na to, że Ola nie rzuca słów na wiatr i prezentuje kolejne produkty w bardzo krótkich odstępach czasu. Najnowsze gitary, które właśnie dołączyły do oferty Solar Guitars to ośmiostrunowy A2.8BOP i barytonowy S1.6PB-27.

Solar Guitars A2.8BOP

W marcu firma zaprezentowała pierwszy ośmiostrunowy model A1.8C, teraz do katalogu dołączył kolejny - A2.8BOP w eleganckim wykończeniu Black Open Pore. Korpus instrumentu wykonano z jesionu bagiennego, gryf z klonu, a podstrunnicę z hebanu. Czarne, matowe wykończenie typu Open Pore pozwala na wyeksponowania naturalnych słojów drewna.

Gitara posiada boczne znaczniki pozycji i 24 niklowe progi super jumbo, a na podstrunnicy znajdziemy - jak w pozostałych modelach marki - logo Solar przy 12 progu. Zastosowano grafitowe siodełko gryfu, klucze Grover 18:1 oraz mostek Evertune F-Type, który dzięki specjalnemu mechanicznemu systemowi pozwala zachować strój bez względu na warunki zewnętrzne. Za brzmienie odpowiadają humbuckery Duncan Solar regulowane pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume i Tone. Menzura wynosi 27", a promień podstrunnicy 400 mm (15,74").

 

Solar Guitars S1.6PB-27

Barytonowy model S1.6PB-27 o menzurze 27" przyciąga uwagę matowym wykończeniem Poplar Burst. Fornir w tej wersji umieszczono na mahoniowym korpusie, który dodatkowo zdobi jeszcze czarny binding. Gryf o profilu C wykonano z pięciu kawałków drewna klonowego i jatoby. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 350 mm (13,78") umieszczono 24 progi super jumbo ze stali nierdzewnej, markery w kształcie kropek oraz logo Solar. Nie zabrakło świecących w ciemnościach bocznych znaczników pozycji.

Instrument posiada ponadto na pokładzie blokowane klucze Solar 18:1 i mostek Evertune F-Type, a także przetworniki Duncan Solar, pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone.

 

https://www.solar-guitars.com