Gitary Solar już dostępne w Guitar Center

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Gitary Solar już dostępne w Guitar Center

Guitar Center został bezpośrednim dystrybutorem instrumentów marki Solar Guitars. Szeroki wybór modeli jest już dostępny.

Przypomnijmy, że opisywaną kilkukrotnie na naszej stronie markę Solar Guitars równo rok temu powołał do życia gitarzysta The Haunted i Feared, bardzo dobrze znany również z wielu filmów z testami sprzętu, Ola Englund. Dziś marka rozwija się bardzo dynamicznie i zaprezentowała miłośnikom cięższego grania już kilkadziesiąt modeli różnych typów (w tym barytonowe i siedmiostrunowe) i w różnych wersjach kolorystycznych.

Cztery typy gitar Solar obejmują serie A i S, obydwie z podwójnym wcięciem w korpusie oraz serie V i E o agresywnych metalowych kształtach. Sygnowanymi instrumentami firmy, poza samym Englundem mogą pochwalić się gitarzyści formacji At The Gates - Jonas Stålhammar i Martin Larsson oraz Patrik Jensen znany z The Haunted i Witchery. Do grona artystów Solar Guitars należą m.in. Tomas Elofsson (Hypocrisy), Marcus Siepen (Blind Guardian), Johan Bergebäck (Necrophobic), Jari Kuusisto (Carnal Forge) czy znany producent Daniel Bergstrand.

Wybrane modele ze wszystkich serii, podobnie jak i firmowe pokrowce są już dostępne w łódzkim Guitar Center.

https://www.solar-guitars.com
https://guitarcenter.pl