Solar Guitars - nowe sygnatury At The Gates

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar Guitars - nowe sygnatury At The Gates

Solar Guitars prezentuje dwie nowe wersje modeli sygnowanych przez gitarzystów szwedzkiej formacji At The Gates.

Debiutujący w połowie 2018 roku Solar A1.6 Baritone ATG został opracowany wspólnie z gitarzystami At The Gates, Jonasem Stålhammarem i Martinem Larssonem i był jednym z pierwszych sygnowanych modeli marki należącej do Oli Englunda. Teraz linia Artist Series wzbogaciła się o dwie nowe wersje instrumentów firmowanych przez muzyków tej legendarnej grupy, jednej z pionierów szwedzkiej szkoły melodyjnego death metalu.

Nowy A1.6ATG Baritone o menzurze wynoszącej 27" powstał we współpracy z Jonasem Stålhammarem, podczas gdy Martin Larsson wziął udział w tworzeniu A1.6ATG, charakteryzującego się standardową menzurą 25,5". Obydwie gitary oferowane są w fabrycznym stroju standard B oraz posiadają wykończenie Carbon Black Matte. Czarny kolor obejmuje wszystkie elementy instrumentów, włącznie z osprzętem oraz logo Solar na główce i podstrunnicy.

Solar A1.6ATG Baritone posiada mostek regulowany mostek Hipshot

Solar A1.6ATG uzbrojono w mostek Evertune F-Type

Na instrumenty składa się olchowy korpus oraz trzyczęściowy, klonowy gryf w konstrukcji set-thru neck i profilu C. Hebanowa podstrunnica o promieniu 350 mm mieści 24 progi super jumbo ze stali nierdzewnej, grafitowe siodełko, logo marki przy 12 progu oraz świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji. Gitary wyposażono w dwugłosowe humbuckery Fishmann Fluence Modern, trójpozycyjny przęłacznik oraz pojedyncze pokrętło Volume z funkcją Push/Pull do zmiany voicingu przetworników. Na pokładzie znajdziemy ponadto blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1.

 

https://www.solar-guitars.com/
https://guitarcenter.pl/